2.10.2018
Szkolne Koło Wolontariatu
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polance
4 października 2018r. godz. 16.30
Wolontariusze czytają dzieciom
w ramach ogólnopolskiego konkursu
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
2.10.2018
Szkolne Koło Wolontariatu
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polance
4 października 2018r. godz. 16.30
Wolontariusze czytają dzieciom
w ramach ogólnopolskiego konkursu
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
100 lat NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2018
„Legiony polskie, Księstwo Warszawskie i Napoleon”
28 września 2018r. uczniowie klas I-VIII mieli możliwość uczestniczyć w nietypowej lekcji historii przeprowadzonej w naszej szkole przez Gildię Żywej Historii. Podczas zajęć zostały przypomniane nie tylko najważniejsze wydarzenia z epoki napoleońskiej, ale także zaprezentowano oręż piechoty i umundurowanie armii Księstwa Warszawskiego i wojsk Napoleona Bonaparte. Humor prowadzących sprawił, że było wesoło. Lekcję podsumowano konkursem. Zwycięzcy otrzymali napoleońskie dyplomy. Lekcja została zakończona wystrzałem z epokowego muszkietu czarno-prochowego.
2.10.2018
W związku z obchodami Dnia Patrona Szkoły ogłaszamy konkurs plastyczny!
Prace płaskie wykonane w dowolnej technice można zgłaszać w dwóch kategoriach:
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
Na Wasze rysunki czekamy do
10 października 2018 r.
Prace należy dostarczać do
Pani Aleksandry Mastalerz
lub
Pani Agaty Burkat
Nagrody czekają!
Nie ma rzeczy niemożliwych!
O tym przekonamy się już wkrótce. Uczniowie klasy III wzięli sprawy w swoje ręce i napisali list , którego adresatem był Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
W liście zwrócili się z prośbą o pomoc w załatwieniu wyposażenia dla osoby przeprowadzającej dzieci przez jezdnię. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Przecież bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.
Pozostało nam poczekać na przesyłkę.
Panu Burmistrzowi serdecznie dziękujemy!
Koordynator akcji” Odblaskowa szkoła”
Joanna Gorączko
01.10.2018
W piątkowe popołudnie grupa 27 uczniów z klasy VII i VIII, wzięła udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. To niepowtarzalne wydarzenie, ponieważ, tej jednej nocy, drzwi większości uczelni wyższych w województwie małopolskim, były dla wszystkich zainteresowanych otwarte.
Na Wydziałe Nauk Humanistycznych, Społecznych i Ekonomicznych Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołątaja w Krakowie, uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Czy metoda design thinking (metoda kreatywnego myślenia) zmieni świat”? Zajęcia miały na celu kreowanie nowatorskich rozwiązań, związanych z technologią i ochroną środowiska.
Uczniowie, podczas zmagań grupowych zaprezentowali swoje kreatywne podejście do tematu walki ze smogiem.
Byliśmy również z wizytą na Wydziale Rolniczo – Ekonomicznym, w Zakładzie Fizyki. Przedstawione zostały nam podstawowe prawa fizyczne. Warsztaty prowadzone były w formie zabawy. Na podstawie przeprowadzonych, prostych eksperymentów uczniowie mieli okazję przekonać się że z fizyką spotykają się na co dzień.
Był jeszcze czas na pamiątkową monetę, którą uczniowie samodzielnie wybijali ciężkim młotem.
Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy około północy pod szkołę, gdzie na uczniów czekali rodzice.
01.10.2018
Zapraszamy wszystkich uczniów kl. I-III do udziału w spotkaniu z książką, które odbędzie się w naszej szkole dn. 4 października 2018r. o godzinie 16:30. Spotkamy się z bohaterami Gangu Słodziaków i razem z nimi wyruszmy w magiczny świat pełen przygód.
Mając na uwadze wcześnie zapadający zmrok i Wasze bezpieczeństwo, przypominamy - nie zapomnijcie ubrać odblasków!
Zapraszają :
Maria Mirońska
Joanna Gorączko
Rękawiczki, worki, trochę chęci i my- to wszystko co było potrzebne by w aktywny sposób dołączyć do Jubileuszowej 25 Akcji Sprzątanie świata - przebiegającej w tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
Do akcji nikogo nie trzeba było namawiać. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przystąpili do porządkowania okolicznego terenu. A ponieważ w akcji dla zwiększenia bezpieczeństwa towarzyszyły nam odblaski- szybko zostaliśmy zauważeni. Klasy młodsze otrzymały upominek od Klubu LKS Staw Polanka – świecące gadżety, które będą stanowić uzupełnienie wyposażenia odblaskowego. Bardzo dziękujemy!
Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia nie zapominając przy tym o swoim bezpieczeństwie.
DBANIE O CZYSTOŚĆ ŚRODOWISKA, SEGREGOWANIE ODPADÓW TO OBOWIĄZEK KAŻDEGO POLAKA!!!!!.
Koordynator akcji „Odblaskowa szkoła”
Joanna Gorączko
27.10.2018
Poniżej przedstawiamy rodzaje zajęć dodatkowych dla uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Postanowiliśmy wprowadzić atrakcyjne zajęcia, które stwarzają możliwości uczniów i znacząco polepszają ich rozwój: Nowe zajęcia w tym roku to: ROBOTYKA (klasy 0 - IV),PROGRAMOWANIE C++ (klasy VII i VIII), Zajęcia filmowe KLUB MŁODEGO FILMOWCA, Szkolna Liga Matematyczna (klasy I - III), Szkolna Liga Szachowa (I - VIII), Projekt Różne Oblicza Kultury (IV - VIII).
Poniżej przedstawiam wszystkie zajęcia dodatkowe, które prowadzone będą dla naszych uczniów wraz z dniem i godzinami realizacjizajęć. Zajęcia te umieszczone są również w zakładce: Uczniowie i Rodzice.:
Zajecia dodatkowe dla uczniow w roku szkolnym 2018-2019.docx
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
26.09.2018
Drodzy Uczniowie rusza pierwsza edycja Szkolnej Ligii Matematycznej. Liga Matematyczna jest dla uczniów całej szkoły zarówno w klasach I - III jak i IV - VIII zadania są zróżnicowane. Co miesiąc będą pojawiały się nowe zadania. Zadania są umieszczone w zakładce: Uczniowie i Rodzice - Szkolna Liga Matematyczna. W zakładce znajduje się również regulamin. Życzymy powodzenia i zapraszamy do zabawy matematyką. zadania również będą umieszczone na tablicy ogłoszeń. Szczegółówe informacje można również uzyska u pani mgr Urszuli Kuś nauczyciela matematyki oraz koordynatora Szkolnej Ligii Matematycznej.
23.09.2018
Każdy wie, że na drodze trzeba uważać. I że powinno się nosić kaski, jeżdżąc na rowerze. I na pamięć znamy nieśmiertelne „lewo – prawo – lewo” przy przechodzeniu przez szosę. Ale ponieważ nawet niegroźna z pozoru kolizja może zakończyć się na pieszego poważnie, warto o bezpieczeństwie wciąż uczyć.
Tylko jak uczyć, żeby naucczyć??? Oto jest pytanie...
My odpowiadamy prosto: Aktywnie!!!
Ponieważ uczniom łatwiej pamiętać o tym, co nie tylko usłyszą, ale też przeżyją zmysłami, postanowiłyśmy zabrać uczniów poza szkolne mury. W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” klasy II i IV wzięły udział w happeningu.
Do akcji zainspirowały nas... Uczynne Zebry Dbające o Bezpieczeństwo. Te bystre zwierzaki wysłały do uczniów list. Zaproponowały w nim, żeby zadbać o bezpieczeństwo pieszych w Polance i narysować... zebry. Jako załącznik wysłały wielki kartonowy szablon. A że na naszych uczniów można liczyć, nie dziwi, że każdy entuzjastycznie zabrał się do pracy. Drugoklasiści i czwartoklasiści ubrani w kamizelki odblaskowe zakasali rękawy, wzięli do rąk kredy i stworzyli arcydzieło w ciagu jednej lekcji. Ani się nie objrzałyśmy, a sympatyczne przejście było gotowe.
Największą nagrodą był uśmiech przechodniów oraz... kciuk kierowców unisiony do góry w geście pozdrowienia. A że przy okazji się dzieci skorzystały z pieknej jesieni, dotleniły się, spędziły miło czas, poćwiczyły zodlności plastyczne i umiejętność wspołpracy w grupie, to tylko nas cieszy.
Zachęcamy do śledzenia naszej szkolnej strony, wkrótce kolejne relacje, bo będzie się działo w Polance, oj będzie! :):):)
Emilia Adamów
Joanna Gorączko
21.09.2018
Drodzy uczniowie,
przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia od mistrzyni olimpijskiej, dwukrotnej mistrzyni świata, pięciokrotnej mistrzyni Europy, czyli od Otylii Jędrzejczak :))) Jej autograf oraz cenna wskazówka napisana odręcznie specjalnie dla Was (i Waszych rówieśników z Jasienicy, których także uczę polskiego) widnieją na zdjęciu zamieszczonym obok tego wpisu. Weźcie sobie do serca jej radę: "Porażka to tylko przystanek w drodze do sukcesu" i nie ustawajcie w wysiłkach do bycia coraz lepszymi uczniami i ludźmi.
A skąd przywiozłam dla Was tę cenną pamiątkę? Z kongresu "Wychowanie, ale jakie?" zorganizowanego w miniony piątek w Krakowie przez Instytut Jana Pawła II. Oprócz spotkania z tą niezwykła kobietą miałam okazję posłuchać mądrych pedagogów. A wszystko po to, żeby jeszcze lepiej uczyć i wychowywać.
Pozdrawiam serdecznie, Emilia Adamów
21.09.2018
Nasza szkoła przystąpiła do IX edycji konkursu „ Odblaskowa szkoła” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.
Celem akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci
z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchudrogowym.
Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementyodblaskowe.
Dla uczniów przewidziane są liczne konkursy, spotkania i inicjatywy społeczne,
Zapraszamy wszystkich do współpracy w trosce o dobre nawyki i bezpieczeństwo naszych podopiecznych.
Szkolny Koordynator Konkursu
: Joanna Gorączko
W dniu 13 września 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Do konkursu zgłosiło się 18 kandydatów, których zadaniem było rozwiąza test wiedzy o Unii Europejskiej. Dla laureatów 3 uczestników najlepszych, którzy najlepiej rozwiązali test nagrodą jest studyjny tygodniowy wyjazd do Parlamentu Unii Europejskiej w Brukseli. Fundatorem nagrody jest Biuro europosła prof. Ryszarda Legutko. Maxymaln a liczba punktów do uzyskania z testu to 40 punktów. Najlepszymi znawcami wiedzy o UE zostali:
Bogumiła Nalepa 40 punktów
Oliwia Skałka 35, 5 punktów
Maksymilina Mentel 33, 5 punktów
Serdecznie Gratulujemy zwycięzcom. Planowany wyjazd 15 - 19 październik 2018
Adam Pawlikowski dyrektor szkoły
W dniu 18 września 2018 rokuo godzinie 17. 00 odbędą się zebrania z rodzicami. Porządek zebrania:
17. 00 - 17, 20 Spotkanie ogólne dyrektora szkoły z rodzicami
17. 20 - 17. 50 Zebrania wychowawców (wybór trójk klasowych, zebranie organizacyjne)
17. 50 - 18. 15 Spotkanie dyrektora szkoły z nowo wybranymi trójkami klasowymi
Ze względu na ważnośćomawianych spraw zebranie jest obowiązkowe dla rodziców.
Dyrektor szkoły
mgr Adam Pawlikowsk
Powered by aSc EduPage