W ramach projektu „Matematyka na tropie codzienności” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji matematyki w terenie, której głównym celem było praktyczne zastosowanie wiedzy matematycznej – przede wszystkim związanej z mierzeniem odległości oraz symetrią. Wyposażeni w specjalny przyrząd pomiarowy w kształcie litery A, uczniowie mieli za zadanie odmierzyć dystans jednego kilometra. Zanim jednak przystąpili do pomiarów, musieli samodzielnie oszacować, w którym miejscu – według ich przypuszczeń – kończy się jeden kilometr od szkoły. Podczas spaceru uczniowie szukali przykładów symetrii w otaczającej ich przyrodzie i architekturze, a najciekawsze znaleziska dokumentowali za pomocą zdjęć. Lekcja była okazją do połączenia nauki z ruchem na świeżym powietrzu, rozwijania spostrzegawczości i kreatywności, a także do pokazania, że matematyka to nie tylko teoria –to narzędzie, które pomaga zrozumieć i opisać świat wokół nas.
Aktualności
Matematyka na tropie codzienności - lekcja w terenie
II miejsce naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Bajdurek
Z wielką dumą i radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce na Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, który odbył się 7.05.2025 r. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Uczniowie klasy siódmej i ósmej przedstawili klasyczną inscenizację dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady” cz. II, przenosząc widzów w świat obrzędów związanych z pamięcią o zmarłych. Ten sukces to ogromne wyróżnienie dla młodych artystów, którzy zaprezentowali niezwykłe umiejętności aktorskie podczas konkursowego występu. Interpretacja romantycznego dzieła zachwyciła jurorów zarówno grą aktorską, jak i przemyślaną scenografią oraz kostiumami. Przedstawienie zostało docenione za autentyczność, zaangażowanie oraz kreatywność. Młodzi aktorzy pod kierunkiem pani Agaty Burkat i pani Agaty Cieślik wykazali się nie tylko zdolnościami artystycznymi, ale także dużym zrozumieniem kontekstu historyczno-literackiego "Dziadów". Gratulujemy wszystkim uczestnikom-Wasza praca i zaangażowanie przyniosły zasłużony efekt! Jesteście dowodem na to, że nasza szkoła kształtuje utalentowanych i ambitnych młodych ludzi, którzy z pasją rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły na tak wysokim poziomie i życzymy kolejnych sukcesów na scenie i poza nią! Gratulujemy uczniom i opiekunowi zespołu pani mgr Agacie Burkat
6
Szkolna Liga Matematyczna
Przesyłamy zadania na Szkolną Ligę Matematyczną za miesiąc kwiecień. Rozwiązania zadania proszę przekazać pani M. Tabak lub p. U. Kus do dnia 31 maja 2025 roku. Zadania znajduję się również w zakładce Rodzice i Uczniowie - Uczniowie - Szkolna Liga Matematyczna
SLM Maj 2025 klasy IV - VI.docx
Awans do Finału Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy
Miło nam poinformmować, iż nasi uczniowie w składzie: Maja Łętocha, Wiktor Trzeniec, Patryk Skrzeczek zakwalifikowali się już po raz trzeci z rzędu do finału Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Na 48 zespołów nasi uczniowie zajęli V miejsce. Finały i praktyczne wykorzystanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy odbędą się w dniu 10 czerwca 2025 roku. W poprzednich latach 2023, 2024 uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce liczymy również w tym roku na duży sukces. Trzymamy za Was kciuki
Udział w uroczystości gminnych z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja
W dniu 3 maja 2025 roku na Myślenickim rynku odbyły się gminne uroczystości obchodzenia 234 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. W uroczystościach wziął również udział nasz poczet sztandarowy. Uroczysta Msza święta, złożenie wieńcy pod pomnikiem niepodległości przez władze państwowe gmine i powiatowe oraz uroczysty przemarsz pocztó sztanadrowych przez płytę myślenickiego rynku to upamiętnienie tych historycznych wydarzeń.
Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W środę, 30 kwietnia 2025 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 w sali, która została odświętnie udekorowana w barwy narodowe. Na tle biało-czerwonych flag zawisł portret króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – jednego z inicjatorów reformy ustrojowej w XVIII wieku. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Akademię rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie uczniowie klasy szóstej zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod opieką nauczycieli historii i języka polskiego. Składał się on z inscenizacji przedstawiającej obrady Sejmu Czteroletniego, recytacji patriotycznych wierszy oraz pieśni związanych z okresem Oświecenia i walką o suwerenność Polski. W trakcie występu przypomniano najważniejsze fakty dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Podkreślono jej znaczenie dla kształtowania demokratycznych wartości i dążenia do wolności narodowej. Na zakończenie pan dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii oraz zwróciła uwagę na potrzebę pielęgnowania pamięci o wydarzeniach, które ukształtowały naszą tożsamość narodową. Uroczystość była nie tylko lekcją historii, ale także chwilą refleksji nad tym, czym jest patriotyzm w dzisiejszych czasach. Dziękujemy uczniom oraz pani mgr Katarzynie Hołuj za przygotowanie akademii
Sukces Wiktorii Bały i Hanny Mizera w konkursie LAUR RECYTACJI
Z wielką dumą i radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły odniosły sukces podczas tegorocznego Miejsko-Gminnego Konkursu "Myślenicki Laur Recytacji" w kategorii "Wywiedzione ze Słowa", który odbył się 25 kwietnia br. w Myślenicach. Wydarzenie to zgromadziło utalentowanych młodych recytatorów z różnych szkół podstawowych, a nasze siódmoklasistki zaprezentowały się na najwyższym poziomie, zdobywając wysokie miejsca na podium.
Wiktoria Bała, uczennica klasy 7, zajęła I miejsce w konkursie, prezentując postać Balladyny z dramatu Juliusza Słowackiego. Jej interpretacja tej trudnej roli zachwyciła jury zarówno głębią emocji, jak i wyrazistą dykcją. Wiktoria wykazała się nie tylko talentem aktorskim, ale także dużą odwagą i zaangażowaniem, co przyniosło jej zasłużone zwycięstwo.
Drugą laureatką, zwyciężczynią III miejsca, jest Hania Mizera, również uczennica klasy 7, która zaprezentowała postać Zosi – pasterki z II części dramatu Adama Mickiewicza pt. "Dziady". Hania w swojej interpretacji oddała subtelność i głębię charakteru Zosi oraz wykazała się zdolnościami muzycznymi, co również zostało docenione przez jury. Jej występ to dowód na to, że młode talenty naszej szkoły potrafią z pasją i wrażliwością przekazywać trudne teksty literackie.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii oraz Hani i niezmiernie cieszymy się z ich osiągnięć.
Gratulujemy i dziękujemy także rodzicom, którzy wspierali je i motywowali. Podziękowania składamy również pani mgr Agacie Burkat za przygotowanie dziewczyn do konkursu recytatorskiego dziękujemy za wielki wkład i serce jakie Pani wkłada w profesjonalne przygotowanie dziewczyn do konkursu
Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do rozwijania pasji oraz talentów artystycznych. Jesteśmy dumni z naszych uczennic i z niecierpliwością czekamy na kolejne osiągnięcia!
8
Czwórka siódmoklasistów stworzyła wyjątkową książeczkę kamishibai dla najmłodszych uczniów
W naszej szkole zawsze promujemy kreatywność, zaangażowanie i rozwijanie pasji wśród uczniów. Tym razem czwórka siódmoklasistów – Barbara Wójcik, Alicja Hudaszek, Sebastian Szlachetka oraz Andri Titarenko – postanowili podzielić się swoją pasją do sztuki i teatru, tworząc pod okiem pani Agaty Burkat własną książeczkę obrazkową do teatrzyku kamishibai. Kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji i krótkiego tekstu, prezentowanego w specjalnej drewnianej skrzynce. Jest to nie tylko ciekawa forma prezentacji, ale także sposób na rozwijanie wyobraźni i umiejętności narracyjnych. Czworo uczniów postanowiło stworzyć własną książeczkę kamishibai, która opowiada prostą, ale pouczającą historię małego jajeczka, szukającego swojej mamy. Wspólnie zaprojektowali ilustracje, dopracowali tekst, przygotowali scenariusz zajęć i pytania do przedstawionej historii. Największym wyzwaniem i zarazem nagrodą było przedstawienie tuż przed Wielkanocą własnoręcznie przygotowanej książeczki dzieciom z dwóch grup przedszkolnych oraz uczniom klas I-III. Młodzi artyści z dużym entuzjazmem czytali historię, prezentując ilustracje w specjalnym drewnianym teatrzyku kamishibai. Ich praca była pełna zaangażowania i pasji, a efekt końcowy zachwycił zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, a ich uśmiechy świadczyły o tym, że pomysł się spodobał. To wydarzenie było nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, ale także świetną lekcją współpracy, wyobraźni i odwagi w prezentowaniu swoich pomysłów. Czwórka młodych twórców pokazała, że nawet w wieku szkolnym można tworzyć coś wyjątkowego i inspirować innych do odkrywania własnych talentów. Jesteśmy dumni z naszych siódmoklasistów i gratulujemy im kreatywności oraz zaangażowania. Mamy nadzieję, że ten projekt zainspiruje innych uczniów do rozwijania pasji i realizowania własnych pomysłów!
7
Kolejny sukces Wiktorii Bały z klasy VII w konkursie teatralnym
W dniu 9 i 10 kwietnia 2025 r. odbył się 13. Festiwal Młodego Aktora w Kętach, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły. Oliwia Dziewierska, Aleksandra Ziemiańska, Małgorzata Wróblewska zaprezentowały się w Regionalnym Turnieju Recytatorskim a Wiktoria Bała, Hanna Mizera i Barbara Wójcik w Regionalnym Turnieju Teatralnym. Dziewczyny miały okazję pokazać swoje umiejętności, zobaczyć występy innych uczestników, wysłuchać wskazówek profesjonalnych aktorów i przede wszystkim poczuć atmosferę tak wyjątkowego wydarzenia.
Konkurencja była duża, a poziom wysoki, gdyż od lat festiwal cieszy się renomą. Choć wyniki nie zostały ogłoszone, wiemy już, że laureatką konkursu została Wiktoria Bała, która wcieliła się w rolę Balladyny, ujawniając nie tylko ogromny talent aktorski ale i charyzmę. To wielki sukces!
Gratulujemy Wiktorii i jej rodzicom i pani mgr Agacie Burkat opiekunowi Wiktorii.
Gala wręczenia nagród odbędzie się w maju.
11
Sukces uczennic w Konkursie Recytatorskim! Finał tuż, tuż!
Miło nam poinformować, że uczennice klasy VII, Hanna Mizera i Wiktoria Bała, zakwalifikowały się do etapu finałowego Miejsko–Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych o „Myślenicki Laur Recytacji 2025” w kategorii Wywiedzione ze Słowa. Finał konkursu odbędzie się 25 kwietnia i zgromadzi najlepszych recytatorów z naszego regionu. Dla Wiktorii i Hani to nie tylko szansa na zdobycie nagród, ale także możliwość zaprezentowania swojego talentu przed specjalistami w dziedzinie teatru. Przygotowania do etapu finałowego są intensywne i wymagające. Uczennice pracują pod okiem opiekuna - pani Agaty Burkat. Wierzymy, że ich ciężka praca przyniesie owoce i pozwoli na osiągnięcie sukcesu w etapie finałowym konkursu.
Gratulujemy Wam i Waszym Rodzicom.
Jesteście świetne w tym, co robicie. Trzymamy kciuki za finał.
Wakacyjny wyjazd do Darłowka nad morze kolonia letnia dla dzieci
W dniach od 3 do 12 sierpnia planujemy zorganizować wyjazd wakacyjny dla uczniów do Darłowka. Koszt wyjazdu 1850 złotych. W wyjeździe mogą wziąć dzieci z klas II - VIII. Cena wyjazdu obejmuje (przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie 3 posiłki dziennie + podwieczorek, NWW, opiekę ratownika, opieka wychowawcy, opieka pielęgniarki. Wszystkich chetnych proszę o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły do dnia 20 kwietnia 2025 celem potwierdzenia wstępnej rezerwacji. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie pod numerem 12 2720364 lub 504381012.
Płatność w całości będzie do 31 maja 2025 roku na konto Rady Rodziców szkoły.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Szkolna Liga Matematyczna zadania na Kwiecień
Przesyłamy zadania na Szkolną Ligę Matematyczną za miesiąc kwiecień. Rozwiązania zadania proszę przekazać pani M. Tabak lub p. U. Kus do dnia 30 kwietnia 2025 roku. Zadania znajduję się również w zakładce Rodzice i Uczniowie - Uczniowie - Szkolna Liga Matematyczna
Matematyka w terenie – uczniowie w akcji!
28 marca 2025, w ramach projektu „Matematyka na tropie codzienności”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji na świeżym powietrzu. Przed budynkiem szkoły, uzbrojeni w kredę oraz duże drewniane przybory geometryczne, mierzyli, rysowali i odkrywali tajniki geometrii w praktyce.
Ich zadaniem było odwzorowanie rysunków składających się z figur geometrycznych w skali 10:1 na betonowej powierzchni. Dzięki temu mogli nie tylko utrwalić wiedzę o skalowaniu i proporcjach, ale także doskonalić współpracę i precyzję w działaniu.
To była świetna okazja, by przekonać się, że matematyka to nie tylko podręcznik i zeszyt, ale także zabawa, ruch i kreatywność!
3
Julia Murzyn laureatem konkursu Zdrowa Woda
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Julia Murzyn zajęła II miejsce i tytuł laureata w konkursie organizowanym przez Miejski Zakład Wodociągowy i Kanalizacji w Myślenicach w konkursie na film promujący akcję ekologiczną : "WPROWADZAMY EKO - MODĘ WSZYSCY PIJĄ Z KRANU WODĘ". Gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Piżamy w „Misiach” i „Smerfach”
Nasze przedszkole z radością dołączyło do ogólnopolskiej akcji "Dzień Piżamy", organizowanej przez Fundację "Gdy liczy się czas". W tym wyjątkowym dniu dzieci przyszły do przedszkola w piżamach, kapciach, szlafrokach, aby zwrócić uwagę na trudną sytuację ich rówieśników przebywających w szpitalach. Celem akcji było nie tylko wsparcie finansowe, ale także budowanie empatii
i zrozumienia wobec dzieci zmagających się z poważnymi chorobami.Dzięki ogromnemu zaangażowaniu przedszkolaków, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać kwotę 680 zł, która została przekazana na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę! Dzięki Wam mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego i pokazać, że razem mamy moc pomagania!
mgr Marcelina NowakLink do zdjęć Misiów: https://liblink.pl/mMcLzW5a8q
Link do zdjęć Smerfów: https://liblink.pl/33Sf6KbEH6
Przedszkolaki uczą się ratować życie!
Grupy przedszkolne "Misie" oraz "Smerfy" miały okazję wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, zorganizowanym przez Szkołę Młodych Ratowników z Myślenic. Była to cenna i praktyczna lekcja, która pozwoliła najmłodszym zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pomocy.
Podczas zajęć dzieci najpierw trenowały na swoich pluszowych misiach, co pozwoliło im w przystępny sposób oswoić się z tematyką ratownictwa. Następnie, pełne odwagi, podjęły wyzwanie przeprowadzenia resuscytacji na profesjonalnych fantomach. Dodatkowo, przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zapoznały się z defibrylatorem.
Dzięki zaangażowaniu instruktorów oraz entuzjazmowi przedszkolaków, zajęcia okazały się nie tylko edukacyjne, ale i pełne radości. To ważne, by już od najmłodszych lat kształtować świadomość i odpowiedzialność za życie i zdrowie innych.
Serdecznie dziękujemy Szkole Młodych Ratowników za otwartość na nasze zaproszenie!
Link do zdjęć Misiów: https://liblink.pl/R9vOJSJ5Cj
Link do zdjęć Smerfów: https://liblink.pl/wAlNFx76Ht
Zebrania z rodzicami
W dniu 20 marca 2025 roku (czwartek) o godzinie 18.00 odbedą się zebrania z rodzicami uczniów wcześniej o 17. 15 spotkanie dyrektora z trójkami klasowymi. harmonogram zebrań:
17. 15 - 18. 00 - spotkanie dyrektora z trójkami klasowymi
18. 00 - zebranie ogólne
18. 20 - 19. 20 zebranie wychowawców i nauczycieli z rodzicami uczniów
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w SP Polanka
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Polance informuje, iż w dniach 3 marca o godzinie 9. 00 do - 18 marca 2025 do godziny 12. 00 rozpocznie się rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych przy SP Polanka zarówno dzieci w wieku 5 - 6 latków urodzonych w latach 2019 - 2020 Oddział Smerfy jak i dzieci w wielku 3 - 4 latki 2021 - 2022. Rekrutacja kandydatów odbywa się wyłącznie przez elektroniczny system NABO NABO system elektroniczny. Szczegóły udzielane są telefonicznie w sekretariacie szkoły 12 2720364 lub osobiście w godzinach pracy sekretariatu poniedziałek - piątek 8. 00 - 16. 00
Nabór do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Myślenice po raz kolejny zostanie przeprowadzony z zastosowaniem elektronicznego systemu NABO.
W serwisie internetowym https://przedszkola-myslenice.nabory.pl sukcesywnie będą zamieszczane istotne informacje na temat rekrutacji – zasad i terminów zapisów, a także szczegółowe informacje nt. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice.
W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci urodzone w latach 2019-2022
(tj. dzieci 3-4-5 i 6-letnie) oraz dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, mieszkające
w mieście i gminie Myślenice.W roku szkolnym 2025/2026 obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego
dotyczy dzieci 6-letnich (urodzonych w 2019 r.). Na wniosek rodziców dziecko 6-letnie może rozpocząć również naukę w klasie I szkoły podstawowej.Zgodnie z harmonogramem, w pierwszej kolejności rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola składają na kolejny rok szkolny „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” bezpośrednio w przedszkolu (bez konieczności logowania się do elektronicznego systemu).
Rejestracja nowych kandydatów rozpocznie się 3 marca 2025 r. godz. 9.00 i potrwa do 18 marca 2025 r. do godz. 12.00 r., zgodnie z Zarządzeniem Nr 6/2025 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 8 stycznia 2025 r. w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2025/2026 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz klas I i IV oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach.
KRYTERIA NABORU
Do publicznego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze gminy. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria podstawowe (obowiązujące we wszystkich przedszkolach publicznych):
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotnie wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Kryteria brane są pod uwagę łącznie, a ich wartość jest jednakowa.
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane przedszkole publiczne nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria organu prowadzącego określone Uchwałą Nr 96/IX/2025 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 13 stycznia 2025 r. w sprawie określenia kryteriów dla drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów:
1) przedszkole pierwszego wyboru 100 pkt;
2) do przedszkola uczęszcza rodzeństwo kandydata 30 pkt;
3) dwóch rodziców pracujących albo uczących się w systemie stacjonarnym 15 pkt;
4) czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 7 godzin dziennie 25 pkt;
5) zamieszkanie dziecka w odległości do 2 km od wybranego przedszkola 10 pkt;
ODDZIAŁY INTEGRACYJNE
Rodziców/opiekunów prawnych dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną, zapraszamy do wyznaczonych poniżej przedszkoli prowadzących oddziały integracyjne:
- Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Myślenicach, ul. 3 Maja 98
- Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Myślenicach, ul. B. Joselewicza 1
- Przedszkole Samorządowe Nr 6 im. W. Chotomskiej w Myślenicach, ul. Ogrodowa 7
- Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Myślenicach, ul. S. Batorego 1a
- Przedszkole Samorządowe w Drogini, Droginia 20
W oddziale integracyjnym dodatkowo zatrudnia się nauczyciela wspomagającego oraz innych specjalistów do pracy z dziećmi.
Druk wniosku można pobrać ze strony: https://przedszkola-myslenice.nabory.pl; lub otrzymać wersję papierową w danym przedszkolu.
UWAGA: WNIOSKU NIE NALEŻY PRZESYŁAĆ ELEKTRONICZNIE PRZEZ SYSTEM NABO.
Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru, wskazanego na pierwszym miejscu wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
UWAGA!
Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola zobowiązani są potwierdzić wolę podjęcia
edukacji przedszkolnej w okresie od 2 kwietnia 2025 r. od godz. 9.00 do 9 kwietnia 2025 r.
do godz. 12.00, a w postępowaniu uzupełniającym od 1 lipca 2025 r. od godz. 9.00
do 8 lipca 2025 r. do godz. 12.00 przez portal systemu elektronicznego, bez wizyty w przedszkolu.
Brak potwierdzenia woli w w/w terminach będzie skutkowało wykreśleniem dziecka z listy
zakwalifikowanych i utratą miejsca w przedszkolu.Wyniki rekrutacji dostępne są w przedszkolu lub po zalogowaniu się do systemu.
Ofertę rekrutacyjną poszczególnych przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego uzyskają Państwo w przedszkolu.
Dokumenty dotyczące zasad i terminów rekrutacji znajdują się poniżej;
Zarządzenie Nr 6/2025 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 8 stycznia 2025 r. w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2025/2026 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz klas I i IV oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach.
Uchwała Nr 96/IX/2025 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 13 stycznia 2025 r. w sprawie określenia kryteriów dla drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
uchwala_nr_96.IX.2025_RM_z_13.01.2025.pdf
zarzadzenie_nr_6.2025_z_8_stycznia_2025_r.pdf
8._Zarzadzenie_Informacja_o_rekrutacji_i_terminach_rekrutacji_dzieci_na_rok_2025-2026.pdf
Matematyka na tropie codzienności – praktyczna lekcja w sklepie
W ramach projektu „Matematyka na tropie codzienności” uczniowie klasy VI mieli okazję przekonać się, jak przydatna jest matematyka w życiu codziennym. Zamiast tradycyjnych zadań w zeszycie, wybrali się do marketu, gdzie czekały na nich praktyczne wyzwania matematyczne.
Podczas lekcji uczniowie:
-
obliczali łączny koszt zakupów,
-
porównywali ceny różnych produktów,
-
szacowali wydatki w ramach określonego budżetu,
-
obliczali średnią cenę niektórych produktów
Zajęcia w sklepie były nie tylko świetnym sposobem na utrwalenie umiejętności rachunkowych, ale także doskonałą okazją do rozwijania logicznego myślenia i podejmowania decyzji finansowych.
-
Szklna Liga Matematyczna Zadania na marzec 2025
Poniżej przedstawiwamy zadania matematyczne na marzec 2025 w ramach Szkolnej Ligii Matematycznej. Zadania znajdują się również w zakładce Rodzice i Uczniowie - Uczniowie i Szkolna Liga Matematyczna. Rozwiązania najpóźniej do 31marca należy przekazać nauczycielowi matematyki p. U. Kuś lub p. M. Tabak.
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Poniedziałek 12.05.2025- obecnie trwabrak lekcjiczas do rozpoczęcia zajęć10:17:57