• PROJEKTY

      • Laptop dla ucznia

      • Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie wykorzystującym w życiu codziennym i pracy technologie cyfrowe. A bez rozwoju kompetencji cyfrowych nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki.

        Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

         

        Na podstawie „Umowy przekazania komputerów przenośnych typu laptop” zawartej pomiędzy Skarbem Państwa ‒ Ministrem Cyfryzacji, którego obsługę zapewnia Ministerstwo Cyfryzacji a Gmina Myślenice otrzymaliśmy 542 sztuki laptopów (Dell Latitude 3540) na łączną kwotę 1 580 650,86 zł, przy czym wartość jednostkowa Przedmiotu Umowy wynosi 2 916,33 zł.

         

        Szkoła Podstawowa im.  Janusza Korczaka  w  Polance otrzymała 18 laptopów, które przekazano uczniom klas IV.

         

        Inwestycja w przyszłość

        To inwestycja, jakiej jeszcze w Polsce nie było – w przyszłość polskiego społeczeństwa informacyjnego, bo przecież „dzisiejsza” młodzież to „jutrzejszy” obywatel korzystający z e-usług publicznych,

        Rozwijanie talentów

        Dostęp do cyfrowego świata to nie tylko edukacja – to także nieograniczone możliwości w rozwijaniu swoich pasji, unikalnych umiejętności oraz cech charakteru.

        aplikacji mObywatel i świetnie funkcjonujący na rynku pracy!

        Wyrównywanie szans

        Dzięki programowi „Laptop dla ucznia” każdy młody człowiek, bez względu na to, skąd pochodzi i gdzie mieszka, ma taki sam dostęp do edukacji oraz rozwoju własnych umiejętności i zainteresowań!

        Centrum informacji – Baza wiedzy dostępne pod tym linkiem

        https://laptopdlaucznia.gov.pl/centrum-informacji

        Warunki gwarancji - Dell Latitude 3540 dostępne pod linkiem

        https://laptopdlaucznia.gov.pl/warunki-gwarancji-dell-latitude-3540

         

    • Mój dom Małopolska

      Projekt realizowany od września do grudnia 2021 roku. Dofinansowanie do projektu wynosi  9000 złotych.

      Projekt zakłada zorganizowanie 3 wycieczek nieodpłatnych dla 25 uczestników. Wycieczki wraz z przewodnikiem odbędą się do: Ciężkowic, Muszyna oraz Nowy Wiśnicz. Ponadto zostanie trzydniowy zorganizowany obóz studyjny integracyjny do Białego Duinajca.

    • Z czasem i Ja mogę zostać Pitagorasem

      Projekt realizowany będzie od IX - XII 2021.Dofinansowanie do projektu wynosi 8000 złotych.  Działania projektowe: Promocja projektu – promocja w prasie lokalnej, na zebraniu z rodzicami, godzinach wychowawczych, gazetkach informacyjnych oraz stronie internetowej szkoły. W II połowie IX 2021 odbędzie się rekrutacja uczniów z klas VII I VIII do zespołu projektowego 8 uczniów natomiast liderem zespołu projektowego będzie nauczyciel matematyki. Zespół projektowy zaangażuje innych uczniów w realizację projektu. Od 1 X 2021 - odbywać się będą zajęcia warsztatowe dla zespołu projektowego w liczbie 20 godzin. Zajęcia będą prowadzone przez nauczyciela matematyki trenera. Podczas zajęć uczniowie zostaną zapoznani z życiorysem Pitagorasa grupa uczniów będzie tworzyła pamiętnik z życia Pitagorasa opisując najważniejsze momenty z jego życia anegdoty, opis rodziny, szkoły oraz starożytnej Grecji itp. Druga grupa uczniów zespołu projektowego przygotuje zestaw zadań – zagadek z wykorzystaniem Twierdzenia Pitagorasa w życiu codziennym. Zarówno zadania jak i pamiętnik zostaną złożone w wersji cyfrowej skonsultowane z nauczycielem języka polskiego, historii oraz matematyki i zostaną wydrukowane w drukarni w formie książek. Część egzemplarzy zasili zbiory biblioteczne oraz pracownię matematyczną będą one wykorzystywany w nauczaniu matematyki. W II połowie XI 2021 odbędą się warsztaty z nauczycielem trenerem reżyserem w liczbie 15 godzin, który wyreżyseruje spektakl pt: “Pitagoras” w oparciu o napisany pamiętnik przez zespół projektowy. Spektakl zostanie nagrany w postaci filmu a jego promocja odbędzie się na Konferencji podsumowującej w XII 2021 roku. W spektaklu wystąpią zarówno uczniowie jak i rodzice oraz nauczyciele. W XI 2021 oraz w XII odbędą się konkursy: konkurs rodzinny z udziałem uczniów oraz ich rodzin pt: “Zagadki z Pitagorasem” oraz konkurs plastyczno – graficzny “Portret Mistrza Pitagorasa”. W II połowie XII 2021 roku odbędzie się konferencja podsumowująca

      • Na wspólnym szlaku

      • Dofinansowanie do projektu 12 250 złotych

        Termin realizacji wrzesień - grudzień 2020

        Na wspólnym szlaku” to projekt koło zainteresowań i alternatywny sposób spędzania wolnego czasu dla uczniów szkół podstawowych I średnich z miejscowości Polanka.  Integracja dzieci i młodzieży, mile i pożytecznie spędzony czas spędzony czas wokół wspólnego szlaku jakim jest poszerzenie horyzontów myślowych zapoznanie się z historią, tradycją, geografią oraz kulturą i codziennym życiem mieszkańców. Trzy miasta małopolski: Krynica, Bochnia oraz Stary i Nowy Sącz to wspólny szlak przez który będą przemieszczać się uczestnicy  projektu poznając ich środowisko, historię oraz geografię. W trudnej sytuacji epidemiologicznej podczas wyjazdów zostanie zachowana w najwyższym stopniu ochrona przed ewentualnym wirusem. „Na wspólnym szlaku” to koło zainteresowań, które zjednoczy uczniów szkół podstawowych I średnich. Podczas trwania działania podjęte będą następujące przedsięwzięcia: Promocja  „Na wspólnym szlaku”, rekrutacja uczestników, zorganizowanie 3 wyjazdów miasta  szlakiem po Małopolsce  wraz z przewodnikiem z uprawnieniami. Planowane wyjazdy: Szlakiem wokół Krynicy, Szlakiem wokół Bochnii, Szlakiem wokół Starego i i Nowego Sącza. Wyjazdy odbywać się będą w dni wolne od zajęć lekcyjnych w soboty po wcześniejszym uzgodnieniu z uczestnikami i jej i zaplanowaniu. Podczas wyjazdów zaplanowano żywienie w formie cateringu ponieważ  wyjazd będzie kilkugodzinny (około 10 godzin jednorazowy wyjazd). Żywienie w formie cateringu będzie bezpieczniejsze dla uczestników niż żywienie w restauracji lub stołówce ze względów epidemiologicznych. Ponadto zaplanowano zajęcia warsztaty z rysunku „Szlakiem grafiki” prowadzonego przez Szkołę Rysunku. Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki grafiki oraz tworzenie obrazów umiejętności te będą wykorzystane przez uczestników projektu w konkursie rysunkowym graficznym pt: „Szlakiem symboli miast Małopolski”. Odbędą się również zajęcia sportowe ze sztuk walki pod nadzorem trenera z uprawnieniami  pt: „Na szlaku niezłomnego wojownika” zajęcia będą miały charakter poprawiający sprężystość ciała oraz poprawiające sylwetkę i ochronę organizmu tak ważne w okresie pandemii. Planowane są również warsztaty z języka polskiego pod okiem trenera nauczyciela języka polskiego mgr filologia polska  „Na szlaku bohaterów miast”. Uczestnicy będą mogli wziąć udział  w konkursie opowiadania nt „Na szlaku Mój bohater w mieście – Krynica, Bochnia, Nowy i Stary Sącz”. Podczas trwania projektu zostaną ogłoszone konkursy: konkurs graficzny „Szlakiem symboli miast Małopolski (Krynica, Bochnia, Nowy i Stary Sącz”, konkurs na najpiękniejsze opowiadanie „Na szlaku Mój bohater w mieście – Krynica, Bochnia, Nowy i Stary Sącz” oraz konkurs wiedzy test z poznanej wiedzy podczas wycieczek. Laureaci konkursu wiedzy oraz konkursów graficznego i opowiadań zostaną nagrodzeni nagrodami 

      • Matematyczne Biuro Śledcze

      • Projekt realizowany od września 2020 do grudnia 2020 mPotęga

        Uczniowie wezmą udział w różnorodnych zajęciach, które rozbudzą ich ciekawość i przy okazji pomogą zrozumieć matematyczne zagadnienia. W zajęciach warsztatowych „Ukryte liczby” dzieci będą poszukiwać ukrytych liczb w zagadkach matematycznych. Uczniowie wejdą w rolę detektywów i prowadzić będą poszukiwania na zasadzie śledztwa. Przebieg matematycznych poszukiwań będzie nagrywany telefonem komórkowym. Powstanie w ten sposób 5-odcinkowy film pt. „Detektywi na tropie liczb”.

        Uczniowie i ich rodzice wezmą ponadto  udział w zajęciach teatralnych, podczas których przygotują spektakl pt. „Matematyczne biuro śledcze”. Na uczniów i rodziców czekają też inne atrakcje: pokój matematycznych zagadek oraz konkurs fotograficzny „Ukryta matematyka”. Projekt zakończy się  konferencją z udziałem społeczności lokalnej i zaproszonych gości władz gminnych i oświatowych. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną filmiki matematyczne. Zostanie też wystawiona inscenizacja sztuki.

        Dofinansowanie 5000 złotych

      • SKS

      • Realizowany od stycznia 2019 roku do nadal

        SKS projekt finansowany przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Finansowane są zajęcia w ramach SKS dla dzieci w ilości 4 godziny w 2 grupach.

        Dofinansowanie 4500/rok

      • Dodatkowy język angielski

      • Projekt realizowany od września 2018 do nadal

        W ramach projektu uczniowie zdolni z języka angielskiego mają dodatkowe godziny z języka angielskiego 4 na tydzień w 2 grupach max 10 -o osobowych. W wyniku porozumienia Fundacja Efekt Motyla finansuje lektora, podręczniki oraz wyjazdy na sztukę teatralną w języku angieskim oraz stypendia.

        Dofinansowanie 12000/rok

      • Szkolna Liga Matematyczna

      • Realizowany od września 2018 do nadal

        W ramach szkolnego Projektu uczniowie klas I - III, IV - VI oraz VII - VIII rozwiązują comiesięczne łamigłówki matematyczne w swoich kategoriach wiekowych. Zwycięzcy na zakończenie roku otrzymują atrakcyjne nagrody

      • Szkolna Liga Szachowa

      • Szkolny projekt realizowany od września 2018 do nadal

        Przez cały rok szkolny odbywają się rozgrywki szachowe po zajęciach szkolnych. Uczniowie przechodzą szkolenie doskonalące umiejętności następnie  losowane są grupy i odbywają się mecze fazy grupowej, ćwierćfinałowej, półfinałowej i finałowej. Rozgrywki przeprowadzane są w kategorii klas I - III i IV - VIII. Zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe.

      • Różne Oblicza Kultury

      • Projekt realizowany do wrzesień 2018 - nadal

        Uczniowie mają w 80% dofinansowane wyjazdy do teatru, opery, filharmonii i stadion. W ciągu roku szkolnego odbywają się wyjazdy na spektakle teatralne i inne dzieła sztuki oraz imprezy sportowe dofinansowane dla uczniów od 80% do 100%

        Dofinansowanie 8000 złotych

      • Konkurs Wiedzy o UE

      • Realizowany do wrzesień 2018 - nadal

        Konkurs realizowany w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 w ramach Szkolnego Konkursu Wiedzy o UE laureaci uczniowie 4 + opieka wyjeżdża na wyjazd studyjny do Brukseli lub Strasburga. Wyjazd finansowany przez biuro europosła prof. Ryszarda Legutko.

      • Jeżdżę z głową

      • Realizowany styczeń 2020 - marzec 2020

        W okresie ferii zimowych, podobnie jak w ubiegłym roku organizujemy wyjazdy na narty dla dzieci w ramach projektu „Jeżdżę z głową”.

        W trakcie wyjazdów zapewniona jest możliwość nauki jazdy na nartach na profesjonalnym stoku narciarskim z wykwalifikowanymi instruktorami w wymiarze 16 godzin w ciągu 8 dni, wypożyczenie sprzętu (narty, buty, kask, kijki), karnet na stok, transport.

      • Cudze chwalicie swego nie znacie

      • Projekt realizowany od września 2019 do grudnia 2020

        “Cudze chwalicie swego nie znacie” to projekt koło zainteresowań i alternatywny sposób spędzania wolnego czasu dla uczniów szkół podstawowych i średnich z miejscowości Polanka.   Projekt całkowicie darmowy zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i średniej z miejscowości Polanka Założenia projektoweOrganizacja i zaplanowanie przeprowadzenie wyjazdów I spotkań z ciekawymi ludźmi regionu. Planowane wycieczki autokarowe wraz z przewodnikiem: Śladami Jana Pawła II, 2. Królewska stolica  Polski Kraków, 3. Szlakiem orlich gniazd, 4. Zamek Niedzica – Szczawnica – wąwóz Homole,5. Tatry – Zakopane – Dolina Chochołowska – Dolina Kościelisko. Ponadto zorganizowano 3 spotkania z ciekawymi ludźmi oraz konkurs wiedzy o regionie i plakat. Na zakończenie projektu odbyłasię konferencja podsumowująca projekt. Projekt uzyskał dofinansowanie 10 000 złotych w ramach Konkursu Alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu organizowanego przez Gminę Myślenice. Uczestnicy w ramach projektu otrzymają: transport na wycieczki, opiekę wychowawców i przewodnika, wyżywienie podczas wyjazdów oraz materiały informacyjne.

        Projekt uzyskał dofinansowanie 10 000 złotych

      • Nowe horyzonty edukacji filmowej

      • Realizowany od września 2019 do maja 2020 r

        „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Przez cały rok szkolny będziemy uczestniczyć w seansach połączonych z wykładami wprowadzającymi  w tematykę filmów. 

        Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

        Dofinansowanie do projektu 11000 zł

      • Aktywna tablica

      • Realizowany od września 2018 do czerwiec 2019

        W ramach projektu szkoły zakupiła tablice inetraaktywne przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli utworzono sieć współpracy.

        Dofinansowanie do projektu 19000 złotych

      • Narodowy Fundusz Rozwoju Czytelnictwa

      • Projekt realizowany marzec 2019 - czerwiec 2019

        Priorytet 3  Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych

        Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne dla dzieci i młodzieży, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne, a także szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

        Dofinansowanie 5000 złotych

         

      • Nagłówek

  • Galeria zdjęć

      brak danych