Klasa trzecia wraz ze swoimi opiekunami paniami Joanną Gorączko i Agatą Cieślik uczestniczyła w lekcji muzealnej w murach Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Zajęcia połączone były ze zwiedzaniem części ekspozycji i miały na celu przybliżenie historii powstania Myślenic oraz ich nazwy, kultury regionu oraz poznanie legend naszej okolicy. Uczniowie wysłuchali ciekawych historii związanych z Myślenicami, rozwiązywali ciekawe zagadki, mieli także okazję obejrzeć historyczne eksponaty. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Aktualności
Poznajemy legendy ziemi myślenickiej
- 4
Kwarantanna w klasie I
W związku ze stwierdzonym Covid - 19 u ucznia klasy I w dniach 17 - 18 listopad klasa I przechodzi na nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie uczą się normalnie w trybie stacjonarnym.W związku z wieloma pytaniami po konsultacji z Sanepidem w Myślenicach informuję iż rodzeństwo uczniów z klasy I do szkoły uczęszcza normalnie również rodzice mogą przychodzić na zebranie z rodzicami i nie podlegają kwarantannie. Kwarantannie podlega jedynie rodzina dziecka u którego stwierdzono Covid - 19.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Konkurs Portret Mistrza Pitagorasa
W ramach projektu „ Z czasem i Ja mogę zostać Pitagorasem” realizowanym na terenie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Polance przy współpracy z m- Bank m- Potęga, zostaje ogłoszony konkurs plastyczny „Portret Mistrza Pitagorasa” . Prace plastyczne można wykonać dowolną techniką plastyczną, jednakże przy użyciu figur matematycznych na formacie papieru nie większym niż A3.
Termin składania prac do 30 listopada u pedagoga szkolnego.
ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU 15 GRUDNIA, WRĘCZENIE NAGRÓD 22 GRUDNIA 2021.
Zachęcamy do udziału w konkursie.
Akcja Charytatywna: Mikołaj w szpitalu
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Rozpoczynamy akcję charytatywną Mikołaj w szpitalu, której celem jest zbiórka następujących darów: słodycze, środki higieny osobistej (szampony, żele, kremy, balsamy, mokre chusteczki). Czasu na zbiórkę jest niewiele, to tylko niecały tydzień (do 19 listopada 2021 - piątku). Razem damy radę. Przyniesione dary zostawiamy w gabinecie Pani Anity Szybut. Następnie zostaną one przekazane do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Myślenicach. Paczki z upominkami trafią do chorych przebywających w szpitalu w Myślenicach, szpitalu onkologicznym w Krakowie, wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej w Lubniu, Domu Samotnej Matki w Krakowie i dzieci chorych na mukowiscydozę.
Szkolne Koło Wolontariatu
ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ- SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
Obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI są okazją do lepszego poznania dziejów naszego kraju, jak również do śpiewania pieśni patriotycznych. Pieśni patriotyczne opowiadają o pięknie naszego kraju, o sławnych Polakach i ich dokonaniach. Dawniej niektóre z nich zagrzewały walczących żołnierzy do boju, opowiadały o trudach w życiu żołnierza, powstańca, partyzanta, umacniały poczucie wspólnoty, dodawały otuchy. W naszej szkole odbył się 10 listopada KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. Uczniowie przygotowywali utwory o różnej tematyce. Występowali w zespołach klasowych i solo. Korzystali z podkładów jak również z akompaniamentu instrumentów. Jury oceniało dobór repertuaru, poprawność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Można było zaobserwować, że podczas śpiewania pieśni patriotycznych zarówno wykonawcy jak i słuchacze jednoczyli się i na pewno poczuli się bardziej związani ze swoim krajem. Warto , zarówno w szkole jak i w rodzinnych domach kontynuować tą tradycję.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
KLASY I- IIII miejsce- zespół z klasy III za utwór Pałacyk Michla..”
II miejsce - zespół z klasy II za utwór „ Przybyli ułani pod okienko…” oraz - zespół z klasy I za utwór „ Płynie Wisła, płynie”KLASY IV- VIII
I miejsce- zespół z klasy VII za utwór „ Dziś idę walczyć , mamo…”
II miejsce- zespół z klasy VIII za utwór „ Piechota”
III miejsce- zespół z klasy VI za utwór „ Pałacyk Michla…”SOLIŚCI
I miejsce- Hania Mizera z klasy IV za utwór „ Białe róże”
II miejsce- Nikola Dziewierska z klasy V II za utwór „Piechota”
III miejsce- Barbara Wójcik z klasy IV za utwór „Póki Polska żyje w nas…”SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WYKONAWCOM.
Film zwycięski zespół klasa III
mgr Ewa Fornalik
12
Matematyka i geometria w kuchni - realizujemy projekt mPotęga
W ramach projektu mPotęga „Szaleństwa Panny Geometrii” realizowanego w naszej szkole,
dnia 5 listopada odbył się międzyklasowy konkurs matematyczny – Matematyka i geometria w kuchni.
Celem konkursu było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu rozwijanie postawy intelektualnej wyrażającej się w twórczym, logicznym i krytycznym myśleniu, pokonywaniu trudności i przygotowaniu uczniów do wykorzystywania matematyki w życiu codziennym. W rywalizacji międzyklasowej zwyciężyła klasa VII, drugie miejsce zajęła klasa VIII, natomiast na trzecim miejscu uplasowały się klasy IV i VI.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
3
Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2021 w naszej szkole obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości punktualnie symbolicznie o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Państwowy "Mazurek Dąbrowskiego" 4 zwrotki w ramach projektu organizowanego przez MEN "Do Hymnu". Odśpiewano również hymn szkoły. Podczas akademii uczniowie przybliżyli historię polskiej drogi do niepodległości na przełomie wieków. Póki Polska żyje w nas na zakończenie odśpiewano pieśń patriotyczną. Niech patriotyzm zagości w Waszych sercach niech biało - czerwona flaga powiewa w naszych domach świętujmy i dbajmy o niepodległą Poskę aby zawsze wolność i niepodległość gościła w naszych sercach tego sobie i Wam życzę na zakończenie podsumował dyrektor szkoły Adam Pawlikowski.
Zapytanie ofertowe - Laboratoria Przyszłości
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polamce zaprasza do złożenia ofert na:
- Przedmiot zamówienia:
„Zakup i dostawę: materiałów, wyposażenia i pomocy dydaktycznych w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości” - załącznik nr 2
Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia iości zamówionego sprzętu i wyposażenia.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny
- Termin związania ofertą wynosi 30 dni,
Osobą uprawnioną do kontaktu w sprawie warunków technicznych zamówienia jest Pani/n Adam Pawlikowski – dyrektor szkoły tel. 12 272 – 03 - 64
- Termin realizacji zamówienia: maksymalnie27 grudnia 2021.
- Przy wyborze oferty zamawiający będzie się kierował kryterium:
Cena - 100 %
Sposób obliczania = (cena oferowana/najniższa cena z wszytkach ofert) x 100
- Sposób przygotowania oferty:
- Ofertę przygotowuje się na wzorze stanowiącym załącznik nr 1 i nr 2 i. Ofertę wykonawca może podpisać podpisem elektronicznym (podpis kwalifikowany, profil zaufany, lub podpis osobisty). Oferta powinna być zapisana w standardzie .pdf. np. <nazwa wykonawcy>.pdf z tym, że wypełniony załącznik nr 1 może być w formacie xls lub xlsx. Np. np. <nazwa wykonawcy>.xls Oferta może być sporządzona jako szyfrowany plik. W takim przypadku wykonawca zobowiązany jest bezpośrednio po upływie terminu składania ofert i najpóźniej do godz. 14:00 (tego dnia) przesyłać email z hasłem do otwarcia oferty.
- Ceny podane w ofercie muszą być cenami łącznie z podatkiem VAT.
- Ofertę podpisuje osoba upoważniona do reprezentowania wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania okazania pełnomocnictwa dla osoby podpisującej ofertę
- Ofertę należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: sp_polanka@w
- p.pl w terminie do dnia 20 listopada 2021 r do godz. 14.00
mgr Adam Pawlikowski
Teledysk Patriotyczny
klas IV - VIII przygotowali wspólną pieśń patriotyczną. Posłuchajcie i oglądnijcie teledysk
Wieczornica Patriotyczna
Już niemal tradycją się stało po raz III społeczność lokalna miejscowości Polanki odbyło się z inicjatywy naszej szkoły jako organizatora WIECZORNICA PATRIOTYCZNA z okazji 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wierszami K.K. baczyńskiego, C.K. Norwida, Cz. Miłosza i innych poetów można było poczuć unoszący się duch patriotycznej Polanki. Udział w inscenizacji teatralnej zarówno uczniów jak i ich rodziców jednoczyło nas wszystkich wokół Wielkiej Patriotycznej imprezy. Niepodległość to słowo, które często wypowiadali uczestnicy. W dzisiejszych czasach to słowo musi wybrzmieć mocno i dobitnie. Wszyscy jesteśmy Polakami i dla Polski żyć i umierać chcemy. Na zakończenie wszyscy śpiewali patriotyczne piosenki pod akompaniamentem Zbigniewa Morawskiego. Dziękujemy wszystkim za liczny udział i radosne wspólne świętowanie.
3
Zebrania z rodzicami
W dniu 17 listopada 2021 roku (środa) o godzinie 17. 00 odbędą się spotkania z rodzicami nt: Postępy w nauczaniu i zachowaniu oraz sprawy bieżące.
Harmonogram zebrania:
17. 00 - 17. 20 spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły
17. 20 - 18. 20 spotkanie rodziców z wychowawcami
sala nr 9 klasa I
sala nr 2 klasa II
sala nr 8 klasa III
sala nr 5 klasa IV
sala nr 6 klasa V
sala nr 4 klasa VI
sala nr 3 klasa VII
sala nr 1 klasa VIII
18. 20 - 18. 50 spotkanie dyrektora szkoły z trójkami klasowymi.
Ze względu na ważność omawianych spraw obecność rodziców na zebraniu jest obowiązkowa.
mgr inż. Adam Pawlikowski dyrektor szkoły
Spotkanie z jesienią klasy II
Korzystając ze słonecznych , jesiennych , październikowych dni klasa druga wybrała się na wycieczkę na Zarabie. Dzieci miały okazję zobaczyć ruiny Zamczyska , poznać jego historię. Dowiedziały się także o znaczeniu kompleksu wypoczynkowego Zarabie dla mieszkańców Myślenic i okolic, a dawniej nawet dla mieszkańców Krakowa. Rozpoznawały ważne jego elementy: park, jaz, plaża, place zabaw, wyciąg krzesełkowy itp. Spacerując po parku obserwowały zwierzęta, rośliny które zmieniają swoje barwy. Zbierały kolorowe liście, rozmawiały o tym jak przyroda przygotowuje się do zimy. Rozpoznawały ścieżki rowerowe, ścieżki dla pieszych i inne elementy architektury parkowej. Na koniec miały okazję pobawić się wspólnie na placu zabaw , gdzie „rozlane” , mocne promienie słońca zachęcały dzieci do śmiechu i ciekawych, twórczych pomysłów na zabawy. Zmęczone i zadowolone dzieci twierdziły, że „wycieczka była za krótka” … Trzeba więc pomyśleć o następnych….
mgr Ewa Fornalik
2
Warsztaty ekologiczne - "Woda w przyrodzie"
20 października uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach ekologicznych organizowanych przez MZWiK w Myślenicach pod hasłem " Woda w przyrodzie ". Warsztaty odbywały się w dwóch etapach. W CZĘŚCI TEORETYCZNEJ uczniowie nabywali wiadomości dotyczące wody , jej roli w przyrodzie oraz dla człowieka. Poznali cykl hydrologiczny, dowiedzieli się, skąd płynie woda w naszych kranach i co nie powinno się znaleźć w kanalizacji. Z kolei w CZĘŚCI WARSZTATOWEJ przygotowano liczne quizy i konkursy, w trakcie których uczniowie drużynowo rywalizowali w różnych konkurencjach m.in. krzyżówkach wykreślankach, puzzlach, kole fortuny oraz przysłowiach i skojarzeniach o wodzie. Wszyscy dzielnie walczyli. Po dogrywce wyłoniona została zwycięska drużyna “ ZIELONYCH ", która otrzymała cenne nagrody.
Dla uczniów naszej szkoły warsztaty były cennym czasem nauki, zabawy i rywalizacji.
mgr Bożena Proszek - Zmarzlik
7
Szkolna Liga Matematyczna zadania na listopad 2021
Przesyłąmy zadania na Listopad 2021 w ramach Szkolnej Ligii Matematycznej. Zadania również znajdują się w zakładce Rodzice i Uczniowie - Szkolna Liga Matematyczna. Rozwiązania proszę dostarczyć pani: Monice Tabak i Ewie Nalepa.
SLM klasy I - II Listopad 2021.docx
SLM klasy IV - VI Listopad 2021.docx
SLM klasy VII - VIII Listopad 2021.docx
Uczestniczyliśmy w projekcie Mistrzynie w szkołach Otylii Jędrzejczak
W październiku uczennice naszej szkoły miały okazję wziąć udział w Projekcie „Mistrzynie w Szkołach” organizowanym przez Fundację Otylii Jędrzejczak.
Otylia Jędrzejczak, trzykrotna – w tym złota – medalistka olimpijska w pływaniu, do Myślenic zaprosiła cztery inne wielkie mistrzynie sportu. Z uczennicami ćwiczyły: jedna z najpopularniejszych lekkoatletek Ewa Swoboda, mistrzyni Europy w koszykówce kobiet Patrycja Czepiec-Golańska oraz mistrzyni świata w kolarstwie górskim, zresztą rodowita myśleniczanka, Anna Szafraniec-Rutkiewicz.
Hasłem przewodnim spotkania było „Jestem sobą, Jestem Bella”. Celem głównym było pokazanie, że lekcja wychowania fizycznego jest ważna i fajna i przekonanie dziewcząt, jak istotna w życiu jest aktywność fizyczna.Oprócz wspólnych ćwiczeń można było porozmawiać z mistrzyniami oraz zadawać pytania. Podczas rozmów podkreślane było, że piękno jest w każdej dziewczynie, kobiecie.
Podczas spotkania można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzyniami i otrzymać koszulkę oraz zestaw do ćwiczeń przypominający o tym ważnym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas i przeżyte chwile zmobilizują uczestniczki do jeszcze większej aktywności sportowej.
Matematyka jest wszędzie - rodzinne przygody z matematyką w ramach mPotęgi
W ramach projektu m Potęga "Szaleństwa Panny Geometrii" realizowanego w naszej szkole, w sobotnie przedpołudnie uczniowie klas IV, V, VI i VII wraz z rodzicami wzięli udział w rodzinnych, terenowych zmaganiach z matematyką. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie odszukać, a następnie rozwiązać polecenia matematyczne. Zadania głównie polegały na wykorzystaniu matematyki w życiu codziennym. Wymagały współpracy rodziców i dzieci. Wszyscy uczestnicy włożyli moc zaangażowania, radości oraz umiejętności podczas zabawy.
Najlepiej poradziła sobie rodzina Patrycji Szlechetki. Przyznano dwa drugie miejsca; zdobyły je rodziny Kamila Szlachetki oraz Sebastiana Szlachetki. N trzecim miejscu uplasowała się rodzina Sary Serafin.
Serdecznie gratulujemy
1
III miejsce naszych siatkarek
III miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyły dziewczęta z klas 7 i 8 naszej szkoły.
W dniu 27 października na Hali Sportowej na Zarabiu odbył się turniej Siatkarski dziewcząt. Nasza szkoła zdobyła 3 miejsce pokonując szkołę podstawową SP 3 Myślenice oraz Szkołę Podstawową w Drogini nie oddając w tych meczach ani jednego seta. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 3 miejscu.
skład naszych siatkarek dziewcząt:
Kaja Gorączko, Weronika Jaromin, Maja Burda, Natalia Nalepa, Zuzanna Sosin, Amelia Wołek, Patrycja Drąg, Natalia Kubacka.
Zwyciężczyniom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zamiast Pączka lepsza książka
W dniu 19 listpopada 2021 w naszej szkole zorganizowaliśmy kermasz książki i korowód postacii bajkowych. Z tego przedsięwzięcia został nakręcony film. Film weźmie udział w konkursie zorganizowanym przez Księgarnie Taniej Książki TULISZKÓW tytuł konkursu :" Zamiast pączka lepsza książka"
My też zachęcamy Was do czytania książek mniej pączków i słodyczy a więcej książek tego WAM wszystkim życzymy. Najważniejsze jest dobro dziecka. Poniżej preedstawiamy Wam film wysłany do konkursu
Kiermasz książki i korowód postacii bajkowych i literackich film
Konkurs fotograficzny w ramach projektu mPotega
W ramach projektu mPotęga „Szaleństwa Panny Geometrii”, realizowanego w naszej szkole, ogłaszamy konkurs fotograficzny pt: Matematyka w przyrodzie. Zdjęcia w formacie 15 x 21 należy dostarczyć do pani M. Tabak Konkurs potrwa do 15.11.2021 roku.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Dofinansowanie do projektu wynosi 5000 złotych
Zimowisko 2022
W dniach od 17 stycznia 2022 - 22 stycznia 2022 planujemy zorganizwać Zimowy Obóz Narciarski w miejscowości Ząb (najwyżej położona miesjcowość w Polsce gmina Poronin) dla uczniów również Szkoły Podstawoej w Polance. W obozie wezmą również udział uczniowie z innych szkół. obóz poświęcony będzie nauce i doskonaleniu umiejętnościom narciarskim. W trakcie trwania obozu uczestnicy wezmą również w innych atrakcjach jak Aquaprk, pogodne wiczorki i inne. Planowany koszt wyjazdu 650 złotych. Wstępne zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie szkoły do 30 listopada 2021 roku. Ilość miejsc ograniczona o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość wykorzystania bonu turystycznego.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Niedziela 11.05.2025