Rusza II edycja Szkolnej Ligii Matematycznej zapraszamy uczniów klas I - III, IV - VI oraz VII - VIII do rozwiązywania zadań oraz przekazywania tych zadań nauczycieloma matematyki pani mgr U. Kuś oraz pani mgr M. Tabak. Regulamin i zadania znajdują się również na stronie Uczniowie Szkolna Liga Matematyczna. SLM trwa przez cały rok szkolny Życzymy powodzenia:
Szkolna Liga Matematyczna
Fundacja św. Mikołaja wspomaga naszych uczniów
W dniu 15 września po każdej Mszy świętej uczniowie naszej szkoły (wolontariusze) wspólnie z Fundacją świętego Mikołaja prowadzili zbiórkę pieniędzy, która przeznaczona będzie na naszych uczniów. Zebrano kwotę 1314, 50 złotych 185 złotych przekazane od osób prywatnych. W sumie na subkonto szkoły wpłynęło 1500, 50 zł. Fundacja dopłaci 1500 złotych. Razem na subkoncie będzie przebywa 3000 złotych. pieniądze te zostaną przekazane uczniom naszej szkoły stypendystom. Do 20 września 2019 roku każdy uczeń klasy V - VIII może ubiega się o stypendium pod warunkiem: uzyskania średniej ocen na poziomie conajmniej 4, 75. O przyznaniu stypendium zdecyduje komisja szkolna powołana przez dyrektora szkoły. Wnioski do stypendium znajdują się w załaczeniu. Regulamin na stronie Fundacji św. Mikołaja Fundacja św. Mikołaja.
Dyrektor szkoły oraz wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom oraz księdzu Proboszczowi za okazaną nam pomoc i życzliwość:
Zal.3_Wniosek_SSM_rok_szkolny_2019.2020.doc
mgr Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o UE. Laureaci Konkursu (4 uczniów) wyjedzie do Brukseli na tygodniowy wyjazd studyjny. Zapisy do konkursu przyjmowane są u pani pedagog mgr Anity Szybut do dnia 30 września 2019 roku. Szczegóły konkursu można uzyska u pani pedagog.
Regulamin konkursu znajduje się poniżej
Odnowiona szkoła w nowym roku szkolnym
15.09.2019
W nowym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły wchodzą w nową rzeczywistość szkolną. Odnowione pomalowane sale w kolorach wesołych i radosnych fototapety tematyczne w pracowniach przedmiotowych, zabudowane rury wodno - kanalizacyjne i gazowe naklejki uśmiechniętych dzieci oraz w słonecznych kolorach pomalowany korytarz ma sprawić iż uczniowie naszej szkoły z przyjemnością będą przychodzić do szkoły. Na korytarzu szkolnym został umieszczony patron szkoły Janusz Korczak z cytatmi, które promują korczakowskie działania. Od nowego roku szkolnego uczniom służyć będzie nowa pracownia komputerowa z 15 stanowiskami komputerowymi oraz nowoczesnym ekranem dotykowym. Pracownia komputerowa została sfinansowana w całości przez Radę Rodziców (imprezy dochodowe festyn i piknik rodzinny) oraz prywatnych przedsiębiorców. Dziękuję wszystkim darczyńcom oraz rodzicom uczniów za nieodpłatny wkład pracy w pomalowanie naszej szkoły. Serdecznie dziękuję.
mgr Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
2
Zbiórka pieniędzy na stypendium szkolne
13.09.2019
W dniu 15 września 2019 roku po każdej niedzielnej Mszy świętej przy kościele w Polance Wolontariusze będą zbiera pieniądze na stypendium szkolne dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Zbiórka pieniędzy będzie w porozumieniu z Fundacją Świętego Mikołaja. Fundacja w ramach porozumienia dopłaci 100% środków zebranych przez Wolontariuszy. Za każde 500 złotych uzyskamy dopłatę kolejnego 500 złotych.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tą szlachetną akcję.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Szkolny Turniej Piłki Siatkowej
Szkolny Turniej Piłki Siatkowej 2018. Rozpoczynamy zapisy do Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej drużyn mieszanych (dziewczyn i chłopców). W turnieju mogą brać udział uczniowiez klas IV do VIII. Drużyna może liczyć maksymalnie 3 osoby i jedną rezerwową. Turniej rozgrywany systemem pucharowym lub każdy z każdym w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. Zapisów drużyn można dokonać u uczennicy Emilki Włodarczyk do dnia 23 listopada 2018 r.
mgr Rafał Fąfara
Nowe horyzonty edukacji filmowej
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
DLA KLAS: 4, 5, 6
W MOKIS w Myślenicach
KOSZT KARNETU za 7 filmów : 40 zł opłata za dojazd każdorazowo 6zł.
Filmy w cyklu:
-
Zestaw filmów krótkich: Kino nieme - Narodziny kina
-
Syn Winnetou - Muzyka w filmie
-
Zestaw filmów krótkich: Filmowe konwencje
-
Sztorm. Opowieść o odwadze - Scenografia i kostiumy w filmie
-
Labirynt - Efekty specjalne w kinie
-
Jestem William - Aktorstwo w filmie
-
Niezwykłe lato z Tess – NOWOŚĆ - Narracja filmow
Świat filmu (klasy 4-6)
15.10.2019 12:00 < Wtorek
20.11.2019 ( Środa ) 12:00
18.12.2019 (Środa ) 12:00
15.01.2020 ( Środa ) 12:00
12.02.2020 ( Środa ) 12:00
18.03.2020 ( Środa ) 12:00
22.04.2020 ( Środa ) 12:00
Opis cyklu:
Obecność filmu w życiu młodych ludzi jest oczywistością. Filmy są wszędzie – w telewizji, w kinach, w internecie, w aplikacjach smartfonowych. Cykl „Świat filmu” umiejętnie łączy zagadnienia związane z historią tego medium z wiedzą o jego formie. W siedmiu odsłonach przedstawia najważniejsze elementy dzieła filmowego, które razem potrafią z niesamowitą siłą zawładnąć widzem, jego emocjami i przeżyciami. Jak to się dzieje, że oglądając film, płaczemy, wzruszamy się, boimy, a czasem nawet złościmy? Kto i co za tym stoi? Kim są i czym zajmują się współtwórcy filmu: scenarzysta, reżyser, operator, kompozytor czy aktor? W jaki sposób wpływa na nas muzyka, specyficznie pokazany obraz? Szczególną uwagę zwrócono również na aspekt społeczny filmu oraz powody, dla których kręci się filmy – co takiego dają one widzom i twórcom. Uczestniczący w projekcjach uczniowie nabywają wprawy w analizowaniu tekstów kultury, co przyda im się na kolejnych etapach edukacji polonistycznej i estetycznej.
Należy podkreślić, że proponowane w cyklu filmy nie są tylko materiałem poglądowym do przedstawianego tematu spotkania. Są także, a może przede wszystkim, opowieściami, o których warto rozmawiać na lekcjach w szkole.
Korzyści
Dzięki cyklowi „Świat filmu ” uczeń:
-
doskonali rozumienie swoistości tekstów kultury przynależnych do filmu, muzyki, sztuk audiowizualnych,
-
interpretuje dzieło filmowe jako strukturę wielowymiarową,
-
wyodrębnia elementy dzieła filmowego i telewizyjnego (scenariusz, reżyserię, ujęcie, grę aktorską, muzykę),
-
wskazuje cechy charakterystyczne przekazów audiowizualnych,
-
wskazuje prezentowane w filmie wartości oraz wartości ważne dla bohatera,
-
odnosi treści tekstów kultury do własnego doświadczenia,
-
konfrontuje własne doświadczenia z sytuacją filmowych postaci,
-
doskonali umiejętność znajdowania w filmach nawiązań do tradycyjnych wątków literackich i kulturowych,
-
doskonali umiejętność określania wartości estetycznych poznawanych tekstów kultury.
-
Projekt "Cudze chwalicie swego nie znacie"
4.09.2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Polance oraz Prezes Staw Polanka zapraszają młodzież i dzieci do udziału w projekcie:
“Cudze chwalicie swego nie znacie” to projekt koło zainteresowań i alternatywny sposób spędzania wolnego czasu dla uczniów szkół podstawowych i średnich z miejscowości Polanka.
Projekt całkowicie darmowy zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i średniej z miejscowości Polanka.
Założenia projektowe:
Organizacja i zaplanowanie przeprowadzenie wyjazdów I spotkań z ciekawymi ludźmi regionu. Planowane wycieczki autokarowe wraz z przewodnikiem:
- Śladami Jana Pawła II, 2. Królewska stolica Polski Kraków, 3. Szlakiem orlich gniazd, 4. Zamek Niedzica – Szczawnica – wąwóz Homole,5. Tatry – Zakopane – Dolina Chochołowska – Dolina Kościelisko.
Ponadto planujemy zorganizować 3 spotkania z ciekawymi ludźmi oraz konkurs wiedzy o regionie i plakat. Na zakończenie projektu odbędzie się konferencja podsumowująca projekt.
Projekt uzyskał dofinansowanie 10 000 złotych w ramach Konkursu Alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu organizowanego przez Gminę Myślenice. Uczestnicy w ramach projektu otrzymają: transport na wycieczki, opiekę wychowawców i przewodnika, wyżywienie podczas wyjazdów oraz materiały informacyjne.
Zapisy przyjmowane są w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Polance w godzinach pracy sekretariatu od 8. 00 – 16. 00. Do dnia 20 września 2019 roku. Wszelkie informacje zamieszczone są na stronie internetowej szkoły wraz z kartą zgłoszeniową. Ilość miejsc ograniczona.
Deklaracja uczestnictwa
Obchody Swięta Niepodległości w Myślenicach
14.11.2018
11 XI 2018 w Myślenicach odbyły się Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w których nasi uczniowie wraz z Opiekunem Szkolnej Rady Uczniowskiej reprezentowali szkołę. O godzinie 14:00 poczet sztandarowy wziął udział w uroczystej mszy w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny a następnie udał się na rynek, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem niepodległości.
mgr Aleksandra Mastalerz
2
Dwudniowa wycieczka klasy szóstej - Najlepsza Klasa
12.09.2019
Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy wyciągnąć jak najwięcej. Z każdej wędrówki przywozimy jeszcze coś równie cennego: wiedzę na temat miejsca, które się odwiedziło.
Taki też był cel dwudniowej wycieczki do Zakopanego. Była nagrodą dla klasy w konkursie Szkolnej Ligi Klas - Najlepsza Klasa za wyróżniające wyniki w nauce oraz akcjach szkolnych w roku szkolnym 2018/2019 w 100% finansowane przez Radę Rodziców.
Na początku naszej wędrówki byliśmy w Muzeum Tatrzańskim, gdzie zwiedziliśmy ekspozycją związaną z regionem Podhala. Poznaliśmy sylwetki zasłużonych dla Zakopanego i Tatr wybitnych osobowości: przewodników tatrzańskich, pisarzy, kapłanów, lekarzy, muzyków, sportowców, bajarzy. O wielkości tych osób i ich znaczeniu dla lokalnej społeczności przekonaliśmy się także odwiedzając Cmentarz na Pęksowym Brzysku. Zwiedziliśmy także najstarszy zakopiański kościół, znajdujący się obok. Później pojechaliśmy pod Wielką Krokiew, najstarszą i największą skocznię narciarską w Polsce. Zbliżyliśmy się do centrum wielkich wydarzeń sportowych, które budzą w nas tak wielkie emocje, kiedy skaczą nasi ulubieńcy. Uświadomiliśmy sobie niezwykłe umiejętności i wielką odwagę skoczków narciarskich, którzy co roku próbują tam swoich sił. Następnym miejscem do zwiedzania było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, wybudowane jako votum za ocalenie papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Dało się tu odczuć ducha Zakopanego. Kolejnego dnia wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Rysów, Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Widoki rozciągające się z jej szczytu na Tatry są naprawdę niezapomniane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i części Tatr Słowackich oraz pasma Babiogórskiego. Potem była wędrówka zboczem Gubałówki do miejsca gdzie czekał na nas bus, który zabrał nas na wzgórze Bachledówki z kolejną piękną panoramą Tatr. Przewodnik opowiedział nam niezwykłą historię tego miejsca. W drodze powrotnej do Polanki odwiedziliśmy jeszcze słynny Ludźmierz, a na koniec zwiedziliśmy Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Była okazja pochodzić po zabytkowych pociągach i posłuchać ciekawostek o starych lokomotywach.
Sympatyczny pan przewodnik opowiadał nam wiele o górach, ludziach związanych z regionem, wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala, o przyrodzie, zwyczajach. Rozbawiał nas przytaczając wiele ciekawych, pełnych humoru opowieści, okraszonych góralską gwarą.
W bogatym programie wycieczki nie zabrakło czasu na dobrą zabawę: wspólną grę w piłkę, w chowanego, rozmowy po zmroku, a to już w ośrodku noclegowym. Miło było spędzić czas wśród przyjaciół. I choć pogoda robiła się coraz bardziej słoneczna, góry piękne i żal się żegnać, nadszedł czas powrotu. Z pobytu w Zakopanem przywieźliśmy pamiątki, oczywiście góralskie oscypki i mnóstwo wrażeń. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, poznaliśmy historię, tradycję ważnego dla Polski regionu. Przez cały czas byliśmy razem i to kolejna wartość płynąca z wyjazdu.
Opiekun wycieczki i wychowawca klasy szóstej: Maria Mirońska
1
Zajęcia teatralno - filmowe
05.09.2019
Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia teatralno - filmowe. zajęcia prowadzone będą przez panią Dorotę Ruśkowską - Misztal. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 10 września 2019 roku o godzinie 13. 30. Zajęcia są bezpłatne dla uczniów.
Zapraszamy
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Zapisy na zajęcia z ROBOTYKI
5.09.2019
Zapraszamy wszystkich chętnych szczególnie uczniów klas I - III na zajęcia z ROBOTYKI. Koszt zaję 44 złotych miesięcznie. Zajęcia odbywa się będą co dwa tygodnie po 2 godziny lekcyjne. Zapisy przyjmowane są u wychowawców lub sekretariacie szkoły.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Nasz Patron odznaczony Orderem Orła Białego
W dniu 11 listopada 2018 roku w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda uhonorował 25 wybitnych Polaków najwyższym odznaczeniem państwowym Orderem Orła Białego. Odznaczenia odebrali na Zamku Królewsklim w Warszawie potomkowie wybitnych Polaków.
Cieszymy się, iż mamy zaszczyt nosi imię tak Wielkiego Polaka i Patrioty. Zobowiązuje nas to całą społecznośc szkolną do jeszcze większej pracy w nauczaniu i wychowaniu abyśmy mogli godnie reprezentowa imię szkoły Janusza Korczaka
Janusz Korczak to polsko-żydowski lekarz, nauczyciel i pedagog. Wielki przyjaciel i badacz świata dzieci, który w sierpniu 1942 roku wraz z pracownikami i około 200 wychowankami swojego „Domu sierot” został wywieziony do niemieckiego obozu zagłady w Treblince.
11 listopada 2018 w takcie uroczystości odznaczeni zostali także inni sławni Polacy. Oprócz Janusza Korczaka Order Orła Białego otrzymali m. innymi: Hilary Koprowski, Wojciech Kossak, Zofia Kossak-Szczucka, Leon Kryński i Kornel Makuszyński.
Wyjazd na mecz piłkarski na stadionie Wisły
12.11.2018
W dniu 10 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: mgr Rafałem Fąfarą, mgr Marią Mirońską i dyrektorem szkoły mgr Adamem Pawlikowskim uczestniczyli w imprezie sportowej na stadionie Wisły Kraków przy ulicy Reymonta. Mecz piłkarski Wisła Kraków - Zagłębie Lubin odbył się w atmosferze świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu państwowego Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nasi młodzi kibice z Polanki nie szczędzili energii i wielkiego entuzajazmu dopingując z całego serca krakowski zespół. Mecz zakończył się po emocjonującym pojedynku wynikiem 3 : 2 dla Krakowskiej Wisły. Wracając późną nocą do swoich domów piosenki dopingujące zespół Wisły cały czas żywiołowo pobrzmiewały w autobusie na ustach uczestników wyjazdu . Wspaniale, super i słowa dziękujemy najczęściej pojawiały się na ustach młodych ludzi. Wyjazd na stadion oprócz wspólnego śpiewania hymnu w szkole, akademii, ogniska niepodległościowego patriotyzmu oraz wieczornicy zorganizowanej dla środowiska lokalnego wpisał się w świętowaniu w szkole 1000 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 1918 - 2018.
12
Zebrania z rodzicami
04.09.2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka zaprasza wszystkich rodziców i prawnych opiekunów uczniów na zebrania z rodzicami. Zebranie odbędzie się w dniu 12 września 2019 roku (czwartek) o godzinie 17. 00 w budynku szkoły. Podczas zebrań będą rozdawane kody rodzicom do dziennika elektronicznego.
Porządek zebrań:
17. 00 - 17. 30 - spotkanie ogólne dyrektora szkoły z rodzicami
17. 30 - 18. 30 - spotaknie wychowawców klasy z rodzicami
18. 30 - 19. 00 - spotkanie dyrektora szkoły z trójkami klasowymi
Ze względu na ważnośc omawianych spraw obecnośc rodziców na zebraniach jest obowiązkowa.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Wyjazd do Budapesztu
12.09.2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Polance serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Budapesztu. Planowany termin wyjazdu 12 - 13 października 2019 . Koszt wyjazdu 199 złotych. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły do dnia 25 września 2019 roku. Wpłatę należy dokonac do 30 września 2019 roku.
Serdecznie zapraszam w załączeniu szczegółowy plan wyjazdu
Adam Pawlikowski- dyrektor szkoły
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
29.08.2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w naszej szkole w dniu 2 września 2019 o godzinie 8. 00 Mszą świętą w Kościele w Polance. Uroczyste rozpoczęcie roku w szkole odbędzie się o godzinie 9. 30.
Zapisy na świetlicę szkolną czynną od 11. 30 - 16. 00 do 15 września 2019. Świetlica będzie czynna w naszej szkole o d dnia 3 września 2019.
Zapisy na obiady w formie cateringu przyjmowane będą od dnia 2 września do 10 września. Koszt obiadu: 4, 90 lub 5, 90 (większa porcja).
Zapisy na robotykę do dnia 15 września 2019 roku (koszt 44 złote - miesiąc).
Adam Pawlikowski dyrektor szkoły
Śniadanie daje moc
8.11.2018
8 XI obchodzony jest Dzień „Śniadanie Daje Moc”. W naszej szkole uczniowie kl. 0-III przygotowali wspólnie zdrowe śniadanie. Wcześniej zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka. Pyszne, kolorowe kanapki dzieci zjadły podczas wspólnego śniadania. Poczęstowały też starszych kolegów i koleżanki przypominając wszystkim, że ŚNIADANIE DAJE MOC!!!
6
Świetlca szkolna czynna do godziny 16. 00
Szanowni Państwo i rodzice uczniów naszej szkoły. Informuję, iż od dnia 1 września 2019 roku świetlica szkolna czynna będzie do godziny 16. 00. Zapraszam wszystkich chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej. Planujemy w nowym roku szkolnym uatrakcyjnic zajęcia na świetlicy szkolnej.
Zapraszamy
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
PODZIĘKOWANIA ZA ORGANIZACJE PIKNIKU I FESTYNU
Dyrektor Szkoły podstawowej im. Janusza korczaka w Polance składa serdeczne podziękowania za organizację pikniku dla rodziny w dniu 9 czerwca 2019 oraz festynu dla środowiska w dniu 15 czerwca 2019 roku.Szczególne podziekowania składam Państwu: Małgorzacie i Bogusława Skałka, Elżbiety i Roksany Gorączko, Barbary Węgrzyn, Katarzyny Dąbrowy, Kamila Węgrzyna, Lidii i Marcina Wysockich. Podziękowania składam również dla pani Joanny Kęs za przygotowanie plakatów oraz naklejek na fanty. Podziękowania składam wszystkim wspaniałym rodzicom oraz jak zwykle niezawodnym "PRZYJACIOŁOM SZKOŁY". Podczas pikniku i festynu zebrano kwotę 18817 złotych. Kwota ta będzie przeznaczona na cele szkoły.
mgr Adam Pawlikowski
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024