W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej oraz oficjalnych uroczystościach na płycie Rynku, odpowiadając na zaproszenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice szkolnych pocztów sztandarowych. O godzinie 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy przeszli na Rynek, gdzie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Nasi uczniowie, wzorem lat ubiegłych, wykazali się wspaniałą postawą patriotyczną, dumnie reprezentując szkołę w tej podniosłej uroczystości.
Zebrania z rodzicami
W dniu 22 listopada (środa) 2023 o godzinie 17. 30 w Szkole Podstawoej im. Janusza Korczaka odbędą się zebrania z rodzicami. Porządek zebrania:
17. 00 - 17. 30 spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły
17. 30. 18. 30 spotkanie konsultacje z wychowawcami klas
klasa 0 i OP Misie spotkanie w Oddziale
klasa I - sala nr 2 - pani mgr K. Ulman
klasa II - sala nr 1 - pani mgr Joanna Gorączko
klasa III - sala nr 9 - pani Ewa Fornalik
klasa IV - sala nr 3 - pani mgr Małgorzata Horwat
klasa V - sala nr 7 - pani mgr Anita Szybut
klasa VI - sala nr 5 pani mgr Bożena proszek - Zmarlzik
klasa VII - sala nr 6 -ani mgr Agata Burkat
klasa VIII - sala nr 4 pani mgr Aleksandra Mastalerz
Uniwersytet Dzieci - Projekt - Czy wiesz jak żyje jeż? Jak być dobrym przyjacielem?
20.X 2023r uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Polance wspólnie realizowali temat projektu Uniwersytetu Dzieci - Jak być dobrym przyjacielem. Opowiadanie o kosmitach w ciekawy sposób wprowadziło uczniów w tematykę i pobudziło do rozmyślań. Mali badacze doskonale poradzili sobie z ilustracjami, bezbłędnie omawiając przedstawione sytuacje i wyodrębniając zachowania przyjacielskie od tych, które do takich nie należą . Dużo entuzjazmu wywołało doświadczenie z włóczką, które w symboliczny sposób obrazowało relację pomiędzy uczniami, napięcia i konflikty. Członkowie obu klas jednoznacznie przyznali , że choć drobne konflikty się zdarzają, to nigdy w klasach nie było dużych napięć i sporów - i oby tak zostało! Ogromnym zaskoczeniem było doświadczenie z przeciążonym plecakiem, z którego wyciągnęliśmy wniosek, że nadmierne dawanie z siebie wszystkiego przyjacielowi, może być wyczerpujące dla obu stron i przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego. Warto zachować równowagę. Na koniec dawka wiedzy przyrodniczej w postaci filmu i pojęcie symbiozy, która w świecie zwierząt istnieje pomiędzy niektórymi gatunkami - to było naprawdę ciekawe i zdumiewające!
Drogi Rodzicu, chcesz wiedzieć więcej o projekcie , zajrzyj pod poniższy linkhttps://www.youtube.com/watch?v=KjbgwchP7Jc
mgr Joanna Gorączko
2
Zajęcia z rysunku
W dniu 17 listopada 2023 w naszej szkole rozpocznie si cykl zajęć z rysunku w ramach projektu "Różne Oblicza Kultury", który prowadzone będzie przez Szkołę Rysunku Zalubowskiego z Myślenic. tematem przewodnim będzie spotkania z europejskimi miastami: Paryż, Wiedeń, Warszawa Kraków. Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższy piątek 17 listopada 2023 roku o godzinie 15. 00 - 17. 00 na terenie szkoły. Wszystkich chętnych z klas IV - VIII prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu do dnia 14 listopada 2023 roku (wtorek). Zajęcia są całkowicioe nieodpłatne dla uczniów. Ilość miejsc ograniczona Zapraszamy.
Szkolna Liga Matematyczna
Szkolna Liga Matematyczna. Przesyłamy zadania w ramach szkolnej Ligii Matematycznej na miesiąc Listopad 2023. Zadania również są w zakładce: Uczniowie i Rodzice - Uczniowie - Szkolna Loiga Matematyczna.
Dzień Nauczyciela
Dnia 16.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela, szczególnego w tym roku z uwagi na obchodzone 250-lecie powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, następnie głos zabrał Pan Dyrektor, witając wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczność uczniów. Całość uroczystości poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Katarzyny Hołuj. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud i poświęcenie nauczycieli, wręczając im symboliczne świadectwa z czerwonym paskiem za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w pracy. Uroczystość zakończył Pan Dyrektor, wręczając nauczycielom nagrody i dziękując jeszcze raz wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie.
Wyjazd do MOKiS
10 października 2023 r. uczniowie klas IV, V i VI wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Horwat, panią Katarzyną Hołuj oraz panem Michałem Cichoniem odbyli wycieczkę do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na spektakl pt. Mity greckie w wykonaniu artystów Poznańskiego Teatru Aktora. Przedstawienie miało współczesny charakter. Jego twórcy w typowo młodzieżowy sposób bawili się mitologicznymi motywami, postaciami, których dialogi żywo przypominały język social mediów. Gra aktorów, ciekawa scenografia oraz kostiumy, odpowiedni nastrój, efekty świetlne i dźwiękowe bardzo podobały się naszym uczniom. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.
mgr inż. Adam Pawlikowski
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej właśnie okazji uczennice z kółka teatralnego skierowały swe kroki do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy wiemy, że czytanie książek ma ogromne znaczenie. Wpływa na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi, rozbudza wyobraźnię, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru czy wspomaga pamięć. Dlatego też Hania Mizera, Basia Wójcik, Alicja Hudaszek, Ola Szymańska, Wiktoria Bała i Gosia Mizera odwiedziły wraz Kicią Kocią obie grupy przedszkolne i uczniów klasy pierwszej. Motywem przewodnim tych spotkań były przygody popularnej i niezwykle lubianej Kici Koci. Dzieci jak zaczarowane słuchały uwagą i zaciekawieniem, a na koniec szczerze podziękowały starszym koleżankom. Było to niezwykłe doświadczenie dla obu stron. Mamy nadzieję, że wkrótce nastąpi kolejne spotkanie z bohaterami książek.
mgr Agata Burkat
7
Dzień Kropki
W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, gdy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci pt. „The Dot” (czyli “Kropka”). Opowiedział w niej historię Vashtii, małej nieśmiałej dziewczynki, która dzięki mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i poznała swój talent. W związku z tym wrześniowym świętem uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z przygotowanych uprzednio kart z zagadkami. Z zainteresowaniem rozwiązywali kropkowe zadania i łamigłówki, czytali ciekawostki i odnajdywali kody QR z interesującymi linkami. Wszystko po to, by kreatywnie spędzić czas i odnaleźć w sobie talent. Jeżeli chcecie poznać historię Vashti, zachęcamy do obejrzenia filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=6up6gjmgJlA&t=1s
Wy też odkryjcie swoje uzdolnienia!
mgr Agata Burkat
Dzień Patrona razem ze społecznością lokalną
W dniu 11 października 2023 roku o godzinie 18. 15 wspólnie z całą społecznością lokalną i szkolną obchodziliśmy Dzień Patrona Janusza Korczaka. Podczas akademii zostałą zaprezentowana sylwetka Janusza Korczaka w przedstawieniu teatralnym wykonanym przez uczniów szkoły pod opieką i reżyserią pani mgr Agaty Burkat. Postacie z Króla Maciusia Pierwszego oraz obrazy z życia patrona przejawiały się podczas pięknego spektaklu. Na zakończenie został wyświetlony film Przyjaciel Korczak nakręcony w 2021 roku z udziałem uczniów naszej szkoły. Licznie zgromadzona społeczność szkolna, wpsniała atmosfera oraz wzruszające chwile sprawiły, iż uroczystość Święta Szkoły - Świeta Patrona oraz 250 rocznica Powstania Komisji Edukacji Narodowej wzbogaciła każdego uczestnika. Dziękujemy rodzicom dzieci oraz wszystkim miłośnikom szkoły, że zawsze jesteście z nami.
9
Ślubowanie Pierwszoklasistów
10 października 2023 roku o godzinie 12. 00 odbyło się ślubowanie na Pierwszoklasitę naszych najmłodszych uczniów. W ślubowaniu wzi elementy podczas tej uroczystości. Akademię przyęli udział Pan wiceburmistrz Mateusz Suder oraz Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzata Ciemińska. Będziemy dobrze się uczyć reprezentować szkołe oraz zawsze być uśmiechniętym to najważniejsze elementy tej uroczystości. Pani KLaudia Ulman wraz ze woimi podopiecznymi przygotowała akademię na piątkę. Wspaniałe stroje, piękne scenki, wiersze i piosenki to wszystko sprawiło, że uroczystość wypadła na szóstkę. Na zakończenie dyrektor mianował pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów natomiast Pan Burmistrz wraz z panią Naczelnik wręczyli pierwszoklasistom wspaniałe prezenty. Dziękujemy
3
Zaproszenie dla mieszkańców Polanki do udziału w Dniu Patrona Korczak Przyjaciel
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz społeczność szkolna serdecznie Zapraszają wszystkich mieszkańców Polanki na uroczyste święto patrona szkoły Przyjaciel Korczak uroczysta akademia odbędzie się 11 października 2023 (środa) o godzinie 18. 15 na Strażnicy OSP w Polance. Wcześniej o godzinie 16. 30 odbędzie się różaniec prowadzony przez uczniów i nauczycieli w Kościele w Polance.
250 rocznica Uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej oraz nauczyciel Janusz Korczak Patron szkoly oraz święto szkoły obchodzone w Dzień Edukacji Narodowej pragniemy przeżyć wspólnie i zaprosić do świętowania całą społeczność związaną ze szkołą czyli Was mieszkańcy Polanki i okolic. Dziękując Wam za okazaną nam zawsze pomoc i życzliwość chcieliśmy zaprosić na nasze święto szkoły. Zapraszamy
Szkolna Liga Matematyczna
Jak co roku rusza Szkolna Liga Matematyczna. Przesyłamy zadania w ramach szkolnej Ligii Matematycznej na miesiąc Październik 2023. Zadania również są w zakładce: Uczniowie i Rodzice - Uczniowie - Szkolna Loiga Matematyczna.
Wyjazd na Małopolską Noc Naukowców
W piątkowe popołudnie grupa 15 uczniów z klasy VII i VIII, wzięła udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. To niepowtarzalne wydarzenie, ponieważ tej jednej nocy drzwi większości uczelni wyższych w województwie małopolskim, były otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Na Wydziale Technologii Żywienia Uniwersytetu Rolniczego,młodzież obserwowała pokazy doświadczeń pt. „ Chemia na pograniczu nauki i magii”. Było kolorowo oraz wybuchowo. Zaraz po tym udaliśmy się na warsztaty, gdzie uczniowie samodzielnie wyodrębnili DNA z owocu banana. Następne zostaliśmy zaznajomieni z zasadą działania pompy próżniowej, gdzie obserwowaliśmy proces wrzenia wody w temperaturze 19°C ! Mieliśmy również możliwość wysłuchania wykładu dotyczącego procesu liofilizacji produktów spożywczych, po czym próbowaliśmy liofilizowanych jabłek, śliwek, bananów.
Udaliśmy się się również na Akademię Górniczo Hutniczą, gdzie mieliśmy możliwość uczestniczenia w interaktywnej wystawie „Patrzę, słucham, eksperymentuję”. Można było m. in. położyć się na łóżku z 5 tysięcy gwoździ, posłuchać piosenek granych przez pociągi, spojrzeć na świat iluzji optycznych, wybić pamiątkową monetę. Samodzielne wykonanie doświadczeń jest najlepszą drogą do zrozumienia praw rządzącym naszym światem.mgr Monika Tabak
2
Zebrania z rodzicami
W dniu 27 września o godzinie 17. 00 w Szkole Podstawoej im. Janusza Korczaka odbędą się zebrania z rodzicami. Porządek zebrania:
17. 00 - 17. 15 spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły
17. 15. 18. 00 spotkanie z wychowawcami klas
18. 00 - 18. 30 spotkanie trójek klasowych z dyrektorem szkoły
klasa 0 i OP Misie spotkanie w Oddziale
klasa I - sala nr 2 - pani mgr K. Ulman
klasa II - sala nr 1 - pani mgr Joanna Gorączko
klasa III - sala nr 9 - pani Ewa Fornalik
klasa IV - sala nr 3 - pani mgr Małgorzata Horwat
klasa V - sala nr 7 - pani mgr Anita Szybut
klasa VI - sala nr 5 pani mgr Bożena proszek - Zmarlzik
klasa VII - sala nr 6 -ani mgr Agata Burkat
klasa VIII - sala nr 4 pani mgr Aleksandra Mastalerz
Projekt mPotega Uwolnić Matematykę
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w projekcie pt „Uwolnić Matematykę” we współpracy z Fundacją mPotęga, działającą przy mBanku. Głównym celem projektu jest rozbudzanie i pogłębianie Waszej ciekawości, zaangażowania, kreatywności oraz współdziałania w grupie. Zajęcia warsztatowe z matematyki odbywać się będą dwa razy w miesiącu w sobotnie przedpołudnia. Naszą przygodę z matematyką rozpoczynamy już w październiku. Podczas spotkań przygotujemy zagadki matematyczne – wykorzystanie matematyki w życiu codziennym, które następnie zostaną opublikowane w postaci książki.
Zorganizujemy również potyczki rodzinne z matematyką, w postaci gry terenowej (za pomocą zagadek uczestnicy zmagań będą musieli uwolnić Panią Matematykę).
Na zajęciach przygotujemy konkursy dla pozostałej społeczności szkolnej pt. „Ukryte Liczby”.
oraz Święto Matematyki w szkole z udziałem uczniów i nauczycieli.
W październiku rozpoczną się warsztaty teatralne. Z pomocą trenera reżysera zostanie wyreżyserowany spektakl pt. „Ukryta Matematyka”. Spektakl odbędzie się z udziałem społeczności oraz zostanie nagrany kamerą. W grudniu odbędzie się konferencja podsumowująca projekt z udziałem zaproszonych gości na którym odbędzie się promocja spektaklu oraz podsumowanie projektu.
Dofinansowanie do projektu wyniosło 8000 złotych
Chętne osoby, proszę o zgłoszenie się do piątku 22.09.2023
mgr Monika Tabak
Zakończenie projektu grantowego „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy"
Gmina Myślenice zakończyła realizację projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” w ramach 15 Osi Priorytetowej REACT-EU (EFS) dla sprostania wyzwaniom migracyjnym Działanie 15.2 REACT-EU dla sprostania wyzwaniom migracyjnym – pakiet edukacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Nasza szkoła otrzymała wsparcie na zakup monitora interaktywnego w kwocie 7400 zakup książek do biblioteki na kwotę , zorganizowanie i sfinansowanie dwudniowej wycieczki do Zakopanego dla 20 ucznió na kwotę 6199 złotych zakup książek do biblioteki na kwotę 819 złotych oraz finansowanie imprezy kuturalnej przejazd i udział w spektaklu Szewczyk Dratewka w MOKiS Myślenice na kwotę 1000 złotych.W sumie szkoła otrzymała dofinansowanie na kwotę: 15418 złotych. Z programu skorzystały zarówno dzieci polskie jak i ukraińskie, które uczęszczają do naszej szkoły
W ramach projektu 14 szkół z terenu gminy Myślenice, w których uczą się dzieci z Ukrainy przybyłe po wybuchu wojny 24 lutego 2022 roku, otrzymało wielowymiarowe wsparcie w postaci: szkoleń dla kadry placówek, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów z Ukrainy, zakupu sprzętu komputerowego oraz pomocy dydaktycznych niezbędnych do podjęcia przez uczniów z Ukrainy nauki w nowych szkołach oraz działań o charakterze integrującym uczniów polskich i ukraińskich - zajęć świetlicowych, wyjść integracyjnych oraz wycieczek promujących walory Małopolski.
Łącznie zorganizowano 27 wycieczek, podczas których uczniowie mogli się zintegrować wypoczywając aktywnie w wielu pięknych miejscach: w Ojcowie, Pieninach, Krakowie, Niepołomicach, Wieliczce, Czorsztynie, Zakopanem, Białym Dunajcu, Zubrzycy Górnej, Zawoi, Staniątkach, Gruszowie i na Sądecczyźnie. Uczniowie skorzystali również z szerokiej oferty kulturalnej i edukacyjnej Województwa Małopolskiego, odwiedzając np. Muzeum Etnograficzne, Teatr Ludowy, wystawę „Kosmopark”
w Krakowie czy Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Myślenicach.„Wycieczki zorganizowane w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej dostarczyły uczniom wielu wrażeń i okazji do lepszego poznania się i wzajemnej pomocy na górskim szlaku czy podczas rowerowych wypraw, co z pewnością wpłynęło na lepszą integrację dzieci polskich i ukraińskich.”-mówi Jarosław Szlachetka-Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Wśród zakupionego sprzętu znalazły się monitory interaktywne, laptopy, tablety, komputery stacjonarne, drukarki, szafa mobilna do ładowania tabletów i laptopów, podłoga interaktywna, projektor multimedialny, ekran ścienny elektryczny, zestawy klocków lego, pozwalające na pracę
z uczniami metodą kinestetyczną, a także pomoce dydaktyczne w postaci książek, kart pracy itp.„Nowe wyposażenie szkół pozwoli na efektywne nauczanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych, ułatwi uczniom zrozumienie nowych treści oraz uatrakcyjni zajęcia lekcyjne. ”-mówi Burmistrz Jarosław Szlachetka.
Całość inwestycji pokryły środki unijne pozyskane z programu Województwa Małopolskiego
w wysokości 381 369,99 zł.
Wakacyjny wyjad do miejscowości Rewal nad morzem
W dniach od 17 do 26 sierpnia 2023 ponad 60 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Myślenice oraz powiatu myślenickiego wzięło udział w obozie wakacyjnym do miejscowości Rewal nad Morzem Bałtyckim pod nazwą Aktywne Wakacje 2023. Organizatorem wyjazdu była Szkoła Podstawowa w Polance oraz Gmina Myślenice. Dzięki wsparciu Pana Burmistrza Jarosława Szlachetki uczestnicy wyjazdu 35 uczestników otrzymali blisko 100% dofinansowania. Podczas pobytu dzieci korzystały z różnych atrakcji. W trakcie trwania obozu uczestnicy oprócz okazji zażywania kąpieli w morzu lub basenie na ośrodku uczestniczyli w 5 wycieczek autokarowych m.in.: wycieczka do Kołobrzegu połaczonej ze zwiedzaniem Muzeum Oręża Polskiego i Oceanarium, wycieczka do Międzyzdrojów, wycieczka do Dziwnowa połączonej z rejsem statkiem, udział warsztatach związanych ze środowiskiem morskim (poszukiwanie bursztynu, Trójkąt Bermundzki, rdzenni mieszkańcy Pomorza to tylko niektóre elementy ciekawych podróży w której wzięli udział uczestnicy wyprawy. Podczas wakacyjnego wyjazdu codziennie odbywały się pogodne wieczorki jak: Randka w ciemno, Milionerzy, konkurs wiedzy 1 z 10, Mam talent, Ognisko, Dyskoteki oraz tańce i zabawy integracyjne, konkursy i turnieje sportowe. Ponadto odbywały się dni: Wolontariatu, Serdeczności i Uśmiechu, Fair Play. Wspaniała atmosfera, piękna pogoda oraz doskonała integracja uczestników sprawiła, iż dzieci i młodzież pomimo długiej podróży wracali szczęśliwi do swoich domów. Jest super, Dziękujemy, Chciałbym jeszcze zostać dłużej to tylko niektóre wypowiedzi uczestników tej wspaniałej imprezy. Po okresie pandemii oraz w dobie cyfrowego świata tego typu przedsięwzięcia są bardzo potrzebne dla młodych ludzi. Uspołecznianie, integracja oraz kontakt z drugim człowiekiem to zadania ludzi dorosłych, które należy stworzyć jako alternatywę dla gier komputerowych, telefonu komórkowego lub urządzeń cyfrowych. Warto inwestować, warto pomagać oraz warto robić wszystko dla poprawnego rozwoju tych młodych ludzi.
Serdeczne podziękowania dla włodarza Gminy Burmistrza Myślenic Pana Jarosława Szlachetki za pomoc i wparcie tej inicjatywy. Dzięki wsparciu Pana Burmistrza 35 uczestników z rodzin ubogich z terenu Gminy Myślenice otrzymało 95% dofinansowania. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za pochylenie się nad inicjatywą oraz otwarte serce za pomoc oraz wrażliwość na dzieci, których rodziców nie stać na sfinansowanie pobytu swoich pociech w letnim wypoczynku.
7
Wybór Oferenta Catering dla szkoły Nr oferty- 271/1/2023 z dnia 01 sierpnia 2023 r r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Polance przedkłada Protokół wyłonienia najkorzystniejszej oferty wg zapytania ofertowego Nr oferty- 271/1/2023 z dnia 01 sierpnia 2023 r.. Catering dożywianie uczniów przedszkolnych i szkolnych w roku szkolnym 2023/2024. Notatka z wyboru znajduje się w załaczeniu oraz na stronie bip.malopolska.pl/spwpolance Wnioskodawcy drogą e mailową zostali zawiadomieni o wyłonieniu najkorzystniejszej oferty.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Harmonogram półkolonii 24 - 29 lipiec 2023
W załaczeniu znajduje się plan półkolonii, która realizowana będzie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Polanki w dniach 24 - 29 lipiec 2023. Biorą w niej udział tylko Uuzestnicy zgłoszeni poprzez wypełnienie Karty Kwalifikacyjnej.
Adam Pawlikowski - dyrektor szkoły
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024