• 14 MARCA DNIEM LICZBY PI

• Datę 14 marca wybrano nieprzypadkowo, w notacji amerykańskiej zapisuje się ją jako 3.14, co kojarzy się z przybliżoną wartością liczby Pi. Nasza Szkoła jak co roku 14 marca przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie przez cały dzień brali udział w różnego rodzaju aktywnościach, grach i zabawach matematycznych oraz sportowych. Klasy młodsze (1-3) miały okazję oglądać film, który odkrył przed nimi tajemniczą liczbę Pi. Wysłuchali piematów oraz utworu muzycznego, którego linię melodyczną wyznaczyła liczba Pi. Wspólnie dokonali obliczeń w celu odnalezienie tajemniczej liczby. Na koniec indywidualnie wykonali makiety Miasta liczby Pi. Klasy starsze (4-8) odkrywały ciekawostki związane z liczbą Pi, zmierzyli się w konkurencji, kto znajdzie najbliższe przybliżenie liczby pi mierząc obwody i średnice różnych kół oraz wzięli udział w konkursie na recytację rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Zwycięzcą został Wiktor Trzeniec (kl. VI), drugie miejsce zajął Maksymilian Chlebda (kl.IV), trzecie Zuzanna Łętocha (kl. VII) Klasy IV i V wzięły udział w zmaganiach sportowo – matematycznych. Wszyscy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych oraz rywalizacją sportową w duchu fair play. Zwyciężyła grupa w składzie: Alan Biel, Maksymilian Chlebda, Sara Serafin, Nikola Chlebda.W czasie przerw lekcyjnych wszyscy uczniowie mogli tworzyć wspólnie jak najdłuższe rozwinięcie liczby Pi wpisując na karteczkach kolejne cyfry i przywieszając je do sznurka rozwieszonego na szkolnym korytarzu.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom konkursów gratulujemy.

• WYNIKI  KONKURSU HISTORYCZNEGO „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”.
            • WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”.

• Konkurs obejmujący tematyką historię Polski poczynając od Chrztu Polski aż po czasy współczesne trwał od 23 stycznia do 20 lutego.

Komisja wyłoniła trzech  laureatów. Równorzędne pierwsze miejsca otrzymali:  Zuzanna Łętocha i Lena Maślerz z klasy siódmej oraz Hanna Mizera z klasy piątej.

Dyplomy otrzymali również Magdalena Nalepa z klasy czwartej, Michał Pawlikowski z klasy siódmej oraz Patryk Skrzeczek z klasy szóstej.

Gratulujemy serdecznie

mgr Maria Mirońska

• Picture Dictionary

• W marcu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs językowo-plastyczny „Picture Dictionary” dla klas I-III. Zadaniem uczniów było przedstawienie wybranego słowa w języku angielskim za pomocą obrazu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań językiem obcym oraz rozwijanie zdolności plastycznych i wyobraźni. Bardzo trudno było podjąć decyzję kto zostanie zwycięzcą, gdyż bardzo dużo uczniów wzięło udział w tym konkursie jak i sam poziom konkursu był wysoki.

I miejsce – Przemysław Jawor, Sara Skorut

II miejsce – Gabriela Łętocha, Patryk Rusin

III miejsce – Martyna Drąg, Milena Trzeniec

Gratulacje!

mgr Aleksandra Mastalerz

• Zebrania z rodzicami

• dniu 23 marca 2023 (czwartek) odbeda się zebrania z rodzicami. harmonogram zebrań:

16. 30 - 17. 00 Spotkanie dyrektora szkoły z trójkami klasowymi

17. 00 - 17. 20 ogólne zebranie z rodzicami

17. 20 - 18. 20 spotkanie z wychowawcami klas

• Podsumowanie zbiórki dla rodziny dziecka dotkniętej pożarem

• Składam serdeczne Podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do zbiórki pieniędzy dla jednej z rodziny naszego ucznia dotkniętej pożarem w zeszłym tygodniu. Zebraną kwotę w wysokości: 5609, 50 zł (słownie: pięć tysięcy sześćset dziewięć i 50/100 złotych). Przekazano rodzinie dziecka.

Bardzo serdecznie dziękuję za tak wielkie serce i okazaną pomoc i życzliwość w tej trudnej sytuacji. Serdeczne podziękowania składa również rodzina dziecka.

• Wyjazd do miejscowości Rewal w okresie wakacji

• W dniach 13 - 23 sierpnia 2023 roku planujemy zorganizować wyjazd do miejscowości Rewal nad Morzem Bałtyckim. Noclegi będą w Zespół Szkół Sportowych w Rewalu ul. Szkolna 1. Planowany koszt wyjazdu 1750 złotych. Cena wyjazdu obejmuje: przejazd, ubezpieczenie NWW, nocleg wraz z wyżywieniem, opiekę wychowawców, pielęgniarki i ratowników, wycieczki podcza wyjazdu.Wszystkich chętnych proszę o zgłoszenie w sekretariacie do dnia 20 marca 2023 roku. Wpłatę zaliczki należy dokonać do dnia 15 kwietnia 2023 roku.

Miejscowość Rewal położona w województwie zachodniopomorskim około 50 km od Kołobrzegu

Szczegółowych informacji udzielone będą w sekretaiacie szkoły.

Sobota 01.06.2024